Jakie wybrać materace dla osoby z bólem kręgosłupa? Czym powinien się cechować ten idealny? Na jakie parametry szczególnie należy zwracać uwagę? W dzisiejszym artykule więcej właśnie na ten temat!

Materac o właściwościach prozdrowotnych

W walce z doskwierającym bólem kręgosłupa dobrze sprawdzić mogą się materace, które otrzymały status wyrobu medycznego, jak chociażby Hilding Rumba. Należy on do modeli termoelastycznych, co oznacza, że w bardzo przyjemny sposób dostosowuje się do naszego kształtu ciała reagując na jego temperaturę. Jednocześnie posiada on również bardzo trwałą i odporną na odkształcenia piankę wysokoelastyczną. W ten sposób uzyskujemy komfortową, lecz jednocześnie zdrową powierzchnię do snu. Wypełnienie zostało wyprofilowane w aż siedem stref twardości, dzięki czemu każda partia ciała otrzymuje indywidualne podparcie, co w pozytywny sposób wpływa na naszą regenerację.

Twardy materac na ból kręgosłupa

Wysokiej jakości materace dla osoby z bólem kręgosłupaWiele osób, które muszą borykać się z bólami kręgosłupa zdecydowanie preferuje twarde lub bardzo twarde modele. Warto jednak zaznaczyć, że twardość dopasowujemy do wagi, więc jeśli jesteśmy osobami bardziej korpulentnymi, taki materac będzie doskonałym rozwiązaniem. Dla osób lżejszych polecamy modele bardziej miękki. Z produktów twardych zdecydowanie możemy polecić Hilding Pasodoble.  Został on skonstruowany na bazie wysokiej jakości sprężyn kieszeniowych, jednak cała konstrukcja została wzmocniona między innymi matą kokosową, która wykazuje szereg pozytywnych właściwości prozdrowotnych, między innymi w pozytywny sposób oddziałuje na stabilność całej konstrukcji. Prawdziwą wygodę gwarantuje między innymi pianka FlexiFoam, która cechuje się elastycznością, dopasowując się w ten sposób do naszego kształtu ciała, co oddziałuje na naszą wygodę i bez wątpienia sprawia, że obolałe miejsca na ciele odpoczywają!

Który materac piankowy na ból?

W przypadku pojawiających się dolegliwości bólowych świetnie sprawdzi się materac piankowy, taki jak Hilding Boogie. Stanowi on połączenie kilku, naprawdę wysokiej jakości pianek, które są w stanie przynieść prawdziwą ulgę w przypadku występowania dolegliwości bólowych kręgosłupa, dlatego bez wątpienia warto na niego postawić. Znajdziemy tutaj między innymi piankę wysokoelastyczną, która jest bardzo trwała i świetnie podpiera całe ciało, lecz również lateksową, jaka wykazuje szereg właściwości antyseptycznych i dopasowuje się do kształtu ciała, czy też chłodzącą FloFom, która odpowiada za uczucie chłodzenia w czasie trwania gorących dni. Całość poleca się dla osób, które z różnych powodów walczą z bólami pleców, zarówno wskutek różnego rodzaju urazów jak i po ciężkich treningach.

Porządny materac na ból? Bez wątpienia sprawdzą się tutaj doskonałej jakości wyroby Hilding, które gwarantują komfort snu na najwyższym poziomie!