Materac jest inwestycją w zdrowie, świetne samopoczucie i prawidłową regenerację organizmu. W końcu sen jest jedną z najważniejszych czynności, która zajmuje aż ⅓ życia. Z uwagi na to warto zaopatrzyć się w odpowiednio dopasowany do indywidualnych preferencji materac. Wśród nich można wyróżnić wiele modeli, również materace nawierzchniowe, które są przeznaczone dla do zadań specjalnych! Dowiedz się, dlaczego materace nawierzchniowe są takie wyjątkowe! 

Materac nawierzchniowy – czym jest?

Materac nawierzchniowy to nic innego jak cienka, mająca 5-7 cm wysokości mata. Jego budowa opiera się na innowacyjnej piance, która wyprodukowana została przy użyciu najnowocześniejszych technologii. W ten sposób materace nawierzchniowe od Hilding Anders posiadają różne właściwości. Pod tym kątem znacząco różnią się od standardowych materacy, które posiadają zazwyczaj ok. 25 cm wysokości. Jednak taka budowa sprawia, że posiadają unikalne cechy, takie jak:

  • lekkość,
  • zmiana twardości podłoża, np. innego materaca,
  • sprężystość,
  • wysoka oddychalność,
  • wysoka higieniczność.

Materac nawierzchniowy – poznaj komfortowe rozwiązania

Kiedy warto zwrócić uwagę na materace nawierzchniowe?W ofercie Hilding Anders znaleźć można trzy wyjątkowe materace nawierzchnie, które różnią się między sobą wkładem i wynikających z niego właściwości. Pierwszym z nich jest Hilding Alt – materac idealny dla osób preferujących bardziej miękkie podłoże do spania. W jego wnętrzu znaleźć można innowacyjna piankę poliuretanową FlexiFoam, która nadaje mu elastyczności, miękkości i sprężystości, jednak to nie wszystko. Swoje wyjątkowe właściwości zawdzięcza piance termoelastycznej, która reaguje na ciepło oraz nacisk użytkownika, idealnie dopasowując się do jego ciała. Wyróżnia się również pod kątem niesamowitej miękkości oraz ważenia otulenia. Materacem o innych właściwościach jest Hilding Bass, który znacząco zwiększa odczuwalną twardość. Odpowiada za to pianka Velvet Touch, która jest wysokoelastyczną pianką odznaczającą się sprężystością i przepuszczalnością powietrza. Pośrednie właściwości posiada Hilding Tenor, który charakteryzuje się średnią twardością, dzięki czemu idealnie sprawdzi się zarówno na zbyt miękkim, jak i twardym podłożu. W jego wnętrzu znaleźć można termoregulacyjną piankę FloFom, która doskonale podpiera kręgosłup i umożliwia regenerację mięśni. Wszystkie materace nawierzchniowe Hilding klasyfikują się jako materace odwracalne, czyli mają obie strony przeznaczone do użytkowania. Cechują się także antyalergicznością oraz przystosowaniem do stelaży regulowanych.

Materac nawierzchniowy – kiedy kupić? 

Materace do spania obecne na współczesnym rynku stanowią wspaniałe rozwiązanie dla każdego. Nie można jednak zapomnieć, że ich wybór zależy przede wszystkim od potrzeb użytkownika. Są one szybkim i łatwym sposobem, aby podnieść komfort snu na kanapie. Zapewniają wtedy higieniczne środowisko do spania, przy jednoczesnym zniwelowaniu wszystkich nierówności oraz dopasowaniu twardości do preferencji użytkownika. Jednak nie jest to ich jedyne zastosowanie, ponieważ idealnie się sprawdzą również na starszych materacach w celu przedłużenia ich żywotności lub jako ochrona materaca głównego przed zabrudzeniem. Idealnie sprawdzą się również w podróży, a to wszystko za sprawą niezwykłej lekkości. Można je zabrać na wakacje lub w delegację w celu poprawy komfortu snu na hotelowym materac. Czy można chcieć czegoś więcej?

Wybór materaca to naprawdę istotna czynność, a decyzja nie może zostać podjęta pochopnie. W końcu od tego zależy jakość oraz efektywność snu. Z uwagi na różne czynniki – stary materac, kanapa czy częste podróże, materac nawierzchniowy jest idealnym rozwiązaniem dla każdego!