Materace sprężynowe wielu osobom kojarzą się z niewygodnym podłożem do spania, które dostępne było jeszcze kilkanaście lat temu. Uczucie wbijających się sprężyn oraz roznoszące się drgania po całym materacu uniemożliwiały prawidłowe wysypianie się. Jednak świat idzie do przodu w każdej kwestii, w tym tej związanej z materacami. Nic zatem dziwnego, że współczesne materace sprężynowe stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego warto przyjrzeć im się bliżej? 

Materace sprężynowe – właściwości

Materace sprężynowe, które są produkowane w dzisiejszych czasach stanowią niezwykłe rozwiązanie dla osób chcących wyspać się w komfortowych warunkach. Wszystko to za sprawą zastosowania innowacyjnych sprężyn osadzonych w oddzielnych, materiałowych kieszonkach. Dzięki temu każda z nich jest w stanie pracować w indywidualny sposób, gwarantując użytkownikowi odpowiednia elastyczność punktową oraz redukcję drgań. Dodatkowo sam materac:

  • jest odporny na odkształcenia,
  • zapewnia idealne dopasowanie się do ciała użytkownika,
  • doskonale podpiera kręgosłup.

W materacach tego typu często stosuje się dodatkowe materiały, takie jak pianki czy wzmacniające strukturę maty. Zwiększają one odczuwalny komfort użytkowania, nadając mu jednocześnie wyjątkowych cech.

Materace sprężynowe – czym się wyróżniają?

Dlaczego warto zainwestować w materace sprężynowe?Materace sprężynowe mogą posiadać wiele cech, które wynikają z zastosowanych dodatkowych materiałów takich, jak pianki czy maty. Jednak to nie wszystko, ponieważ tak jak materac Hilding Fandango mogą posiadać status wyrobu medycznego oraz właściwości prozdrowotne. Modele tego typu są przystosowane do osób zmagających się ze schorzeniami kręgosłupa, ponieważ są w stanie zniwelować odczuwany ból. Dodatkowo model ten posiada dwie twardości, a wewnątrz wyróżnia się 7-strefową sprężyną kieszeniową, plastyczną pianka FlexiFoam, antyalergiczną warstwą kokosu oraz mata filcową. Równie ciekawym modelem jest materac Hilding Lambada, który cechuje się dwiema twardościami oraz zapewnia prawidłowy wypoczynek osobom aktywnym. Możliwe to jest dzięki 7-strefowej sprężynie, wysokoelastycznej piance HR oraz antyalergicznej piance lateksowej i macie kokosowej. Materace sprężynowe dopasowane są do różnych kategorii wiekowych, a Hilding Zorba polecany jest osobom starszym. Zapewnia komfortowy wypoczynek oraz prawidłowe wsparcie kręgosłupa, a to wszystko za sprawą 7-strefowej sprężyny kieszeniowej, plastycznej piance FlexiFoam oraz antyalergicznej piance lateksowej. Wymienione materace sprężynowe charakteryzują się również prawidłową cyrkulację powietrza zapobiegającej rozwijaniu się bakterii oraz roztoczy wewnątrz wkładu oraz posiadają 7 stref twardości umożliwiających jeszcze lepsze dopasowanie się materaca do anatomicznej budowy użytkownika.

Materace sprężynowe – dla kogo? 

Dobrze dobrane do użytkowników materace do spania to gwarancja zdrowego i spokojnego wypoczynku każdej nocy. Zapewniają one efektowny i komfortowy sen, w czasie którego kręgosłup oraz całe ciało są odpowiednio podparte. W produktach od renomowanych producentów znaleźć można materace sprężynowe, które dopasowane są do potrzeb wielu użytkowników. Wynika to z faktu, że posiadają wiele cech, dzięki którym są idealne dla:

  • alergik,
  • par i singli,
  • osób cięższych i lżejszych,
  • osób aktywnych,
  • osób cierpiących na problemy z kręgosłupem,
  • osób starszych.

Materace sprężynowe to idealna propozycja dla każdego – niezależnie od stanu zdrowia czy preferowanej twardości. Możliwe jest to dzięki licznym właściwościom, którymi cechują się wybrane modele. Zakup odpowiedniego materaca jest niezwykle ważny z uwagi na fakt, że wpływa on na dobre samopoczucie oraz energię na cały dzień.