Wszyscy doskonale wiemy, że decyzja dotycząca konkretnego podłoża do snu stanowi klucz do regenerującego i zdrowego wypoczynku. Nierzadko jednak stajemy przed problemem, w którym mamy wątpliwości co do wyboru materaca klasycznego a tego ze statusem medycznym. Uważamy, że jeśli nie zmagamy się z większymi problemami zdrowotnymi, taki produkt medyczny może być mało opłacalny, a dla komfortowego snu w pełni wystarczy nam prosty materac o odpowiedniej twardości. W tym artykule przekonasz się natomiast, iż wyroby ze statusem medycznym SleepMed mogą być doskonałym rozwiązaniem w każdym z przypadków!

Czym są wyroby medyczne SleepMed?

Wyroby medyczne SleepMed przede wszystkim znacząco różnią się od klasycznych modeli materacy. Posiadają one bowiem unikalną budowę, której zadaniem jest maksymalne dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika, nawet tego ze znacznymi dolegliwościami bólowymi czy poważnymi schorzeniami kręgosłupa. Jednak to, co głównie należałoby zaznaczyć, to posiadanie przez materace SleepMed certyfikatu AEH wskazującego właśnie na bezpieczeństwo i status wyrobu medycznego. Jego uzyskanie wiąże się ze spełnieniem konkretnych wymogów pod kątem 4 kluczowych parametrów: higieny, klimatu, ergonomii i trwałości. Naturalnie więc materace SleepMed o statusie wyrobu medycznego są zgodne z założeniami certyfikatu AEH. Ich przeznaczeniem jest jak najlepsze dopasowanie do ciała użytkownika, jednocześnie stabilizując jego sylwetkę i dbając o prawidłową postawę. To z kolei pozwala także na rozluźnienie i regenerację mięśni oraz całego organizmu. Poza tym materace SleepMed są gwarancją higieny i właściwego przepływu powietrza przez wnętrze wypełnienia. Wyróżniają się także trwałością, a tym samym odpornością na nacisk oraz odkształcenia.

Wyroby ze statusem medycznym a klasyczne materace: co wybrać?Wyroby ze statusem medycznym jako gwarancja komfortu

Wśród innych modeli materacy produkty SleepMed ze statusem wyrobu medycznego odznaczają się przede wszystkim wysokim poziomem wygody. Co to oznacza? Oznacza to, iż w materacach stosuje się najwyższej jakości materiały, takie jak pianka termoelastyczna VitaRest, pianka wysokoelastyczna VPPHR czy sprężyny kieszeniowe typu Multi, które stanowią gwarancję komfortu dzięki świetnemu dopasowaniu podłoża do ciała. Co więcej, każdy z materacy SleepMed posiada kilkuwarstwowe wypełnienie oparte na poszczególnych strefach komfortu. Strefy te z kolei cechują się innym stopniem twardości, np. strefa biodrowa jest znacznie twardsza od ramieniowej. Taki układ daje również możliwość indywidualnego dostosowania twardości całego materaca. Dzięki odpinanemu pokrowcowi oraz ruchomym warstwom pianek użytkownik może śmiało zamieniać kolejność poszczególnych stref. Przykładowo w modelu SleepMed Comfort sekwencja warstw beżowa-zielona-biała zapewnia dość twarde podłoże, które sprawdzi się zarówno osób cięższych powyżej 80 kg, jak i lżejszych. Taki układ gwarantuje także optymalne dopasowanie do ciała, dając też uczucie delikatnego kołysania.

Materace SleepMed dla zwiększonej higieny wypoczynku

Wyroby medyczne SleepMed charakteryzują się również właściwościami antyalergicznymi, które rzadko występują w standardowych modelach. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, dodatkowo pozbawionych szkodliwych związków i substancji dla zdrowia ludzkiego, jesteśmy w stanie cieszyć się naprawdę czystym środowiskiem snu. Pianki wysokoelastyczne, termoelastyczne oraz otwarta struktura materacy hybrydowych pozwalają także na swobodny przepływ powietrza, co zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń, a w tym alergenów i bakterii, czy też wilgoci wewnątrz materaca. W produktach Sleepmed stosuje się również technologię Airforce, która polega na nacinaniu warstw w tzw. kratkę wentylacyjną – taki zabieg ma na celu zwiększenie przewiewności materaca dla jeszcze bardziej higienicznego wypoczynku. Podobnymi właściwościami cechuje się także sam pokrowiec materacy SleepMed. Przede wszystkim jest on zdejmowalny, dzięki czemu śmiało możemy go wyprać w pralce, pozbywając się ewentualnych plam i zanieczyszczeń z powierzchni materaca. Poza tym jego materiał jest nasączony specjalną apreturą (wykorzystującą technologię aktywnych probiotyków) uniemożliwiającą magazynowanie się roztoczy i innych drobnoustrojów wewnątrz materaca. Jednocześnie pokrowiec ogranicza pochłanianie wilgoci, usprawniając przebieg powietrza.

Właściwości ortopedyczne materacy SleepMed

Produkty SleepMed uzyskują status wyrobu medycznego także ze względu na swoje właściwości ortopedyczne. Wykorzystują one bowiem wcześniej wspomnianą piankę termoelastyczną, która reaguje na temperaturę oraz ciężar ciała, a tym samym świetnie dopasowuje się do jego krzywizn, zapewniając odpowiednie wsparcie. To z kolei zapobiega powstawaniu odleżyn czy pogłębianiu się dolegliwości bólowych – materac pozwala na swobodny przepływ krwi, nie powodując nadmiernego nacisku na ciało. Produkty SleepMed zapobiegają również nasilaniu się dysfunkcji kręgosłupa i łagodzą bóle pleców oraz karku. Są więc idealnym wyborem w trakcie leczenia czy rehabilitacji. Co więcej, wspomagają nawet zachowanie prawidłowej postawy ciała, co może być istotne dla osób np. z problemem garbienia.

Wyroby medyczne SleepMed dla każdego!

Wybór pomiędzy wyrobami medycznymi SleepMed a klasycznymi modelami nie powinien więc pozostawiać więcej wątpliwości. Materace SleepMed są bowiem idealnym rozwiązaniem nawet dla tych, którzy po prostu poszukują wygodnego podłoża do snu. Tak doskonałe właściwości tych produktów zawdzięcza się w głównej mierze odpowiedniej budowie oraz wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów. Technologie takie jak Airforce czy zdejmowalny pokrowiec również decydują o tym, że materace SleepMed królują nad swoimi konkurentami. Wyroby ze statusem medycznego nie są więc tylko zarezerwowane dla osób o prawdziwych problemach zdrowotnych. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie oraz gwarancji regenerującego snu, warto zastanowić się nad materacem SleepMed posiadającym certyfikat AEH.

Wybór jest zatem prosty – wyroby ze statusem medycznym SleepMed to idealna propozycja dla każdego użytkownika. Zresztą sama oferta tych produktów jest na tyle bogata, że każdy powinien znaleźć dla siebie materac spełniający jego oczekiwania. Ponadto możliwość regulacji twardości pozbawia nas niepotrzebnych wątpliwości odnośnie niedokładnego wyboru materaca. Stawiając więc na produkty SleepMed, zawsze dokonujemy dobrej inwestycji.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Comfort są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.