Odpowiednia twardość materaca to najbardziej istotny element dla zdrowego i komfortowego wypoczynku. Niestety jednak dobór konkretnego podłoża do snu w tej kwestii może przysporzyć wiele problemów, zwłaszcza jeśli nie znamy swoich potrzeb względem właściwego stopnia twardości. Wtenczas na pomoc przychodzą materace SleepMed, które posiadają możliwość regulacji twardości, a ponadto są kompatybilne z matą kokosową – dodatkową warstwą materaca, która doskonale zwiększa jego twardość. W tym artykule dowiesz się, jaką dokładnie rolę odgrywa mata kokosowa i jak ją zastosować w swoim materacu.

Czym jest mata kokosowa SleepMed?

Mata kokosowa SleepMed to produkt, który jest wykonany z włókien pozyskiwanych ze skorupy orzecha kokosowego. Tak przygotowany materiał posiada wiele cennych właściwości, które znalazły zastosowanie właśnie w świecie zdrowego snu i materacy. Poza tym warto zauważyć, że jest to w pełni naturalny komponent, dodatkowo jedynie poddany wulkanizacji i okryciu w cienką warstwę lateksu, aby zwiększyć jego wytrzymałość na eksploatację. Mata kokosowa jest więc materiałem wysokiej jakości, który stosuje się w celu zwiększenia twardości swojego podłoża do snu. Co więcej, zwiększa ona także trwałość materaca, dzięki czemu staje się on bardziej odporny na odkształcenia i wgniecenia. Mata kokosowa stanowi więc solidną podstawę dla każdego materaca, jeśli tylko czujemy taką potrzebę.

Co zyskujemy, nabywając matę kokosową?

Mata kokosa SleepMed wyróżnia się wieloma właściwościami, które znacząco mogą podnieść jakość naszego wypoczynku. Przede wszystkim stanowi ona element, za pomocą którego możemy zwiększyć twardość materaca. Jeśli czujemy, że nasza sylwetka nie jest wystarczająco dobrze wsparta lub zapadamy się w podłoże, mata kokosowa SleepMed powinna rozwiązać ten problem, jeśli umieścimy ją w odpowiedniej strefie komfortu materaca. Jest to produkt specjalnie dedykowany modelom SleepMed, a tym samym świetnie łączy się z pozostałymi warstwami materaca. Poza tym obecność maty kokosowej znacząco zwiększa poziom higieny wypoczynku. Wszystko to za sprawą jej zdolności do lepszej cyrkulacji powietrza wewnątrz wypełnienia. Tym samym pozwala ona na sprawne odprowadzanie wilgoci, co z kolei uniemożliwia gromadzeniu się zanieczyszczeń i ich rozwój, który mógłby doprowadzić nawet do powstawania pleśni (jak to często bywa w materacach niskiej jakości pozbawionych maty kokosowej). Dzięki temu więc możemy cieszyć się czystym środowiskiem snu, a sam materac służy nam znacznie dłużej. Należy także zwrócić uwagę na fakt, że mata kokosowa podnosi odporność materaca na trwałe odkształcenia, które mogłyby zmniejszać poziom wygody oraz prowadzić do szybszego zużycia podłoża. Ponownie zatem materac cieszy się dłuższą żywotnością i doskonale sprawuje się nawet dobre kilka lat.

Jaką rolę pełni mata kokosowa w materacu SleepMed?Włókno kokosowe zastosowane w macie jest również sprężyste i elastyczne, a więc materac osiąga nie tylko większą twardość, ale także zapewnia większą wygodę jego użytkownikowi. Mata kokosowa powoduje, że podłoże lepiej dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała człowieka, a tym samym gwarantuje optymalny komfort oraz stabilność poszczególnych części sylwetki.

Co natomiast ciekawe i z czego nie wiele osób zdaje sobie sprawę, jest fakt, iż zastosowanie maty kokosowej wiąże się także z eliminacją szkodliwego wpływu pól elektromagnetycznych. Właściwość ta dotyczy negatywnego oddziaływania urządzeń elektronicznych na nasze zdrowie, a zwłaszcza na jakość naszego wypoczynku. Impulsy elektromagnetyczne przechodzące więc do łóżka i materaca nie są w stanie zakłócić naszego snu, zwłąszcza jeśli w pobliżu trzymamy ładujący się przez całą noc telefon komórkowy czy laptop.

Mata kokosowa SleepMed odgrywa także istotną rolę, jeśli chodzi o ekologiczność i przyjazność dla środowiska. Kokos jest bowiem surowcem biodegradowalnym i odnawialnym, co oznacza, że jego wykorzystanie nie przyczynia się do negatywnego wpływu na ekosystem. W dzisiejszych czasach jest to znaczący aspekt dla coraz większej części społeczeństwa, które chce stawiać na naturalne i ekologiczne rozwiązania w swoim domu.

Na koniec warto również, zaznaczyć, że mata kokosowa SleepMed jest także wyposażona w mleczko kokosowe, czyli kolejny surowiec pochodzenia naturalnego, który wpływa na higieniczność snu. Jest on bowiem znany ze swoich właściwości pielęgnacyjnych i wentylacyjnych, dzięki czemu sprawia, iż mata kokosowa jest przyjazna dla skóry, a tym samym nie powoduje jej podrażnień oraz nie przyczynia się do pogłębiania ewentualnych alergii. Przewiewność tego komponentu decyduje również o doskonałej termoregulacji całego materaca, zapewniając optymalne warunki snu. Poza tym produkcja mat kokosowych SleepMed wymaga mniejszej ilości energii w porównaniu z materiałami syntetycznymi, często stosowanymi w materacach o niższej jakości, co przekłada się na mniejszy ślad węglowy produktu.

Regulacja twardości materaca dzięki macie kokosowej

Pozostaje już tylko pytanie, jak korzystać z maty kokosowej w celu zwiększenia twardości materaca? Wystarczy tak naprawdę otworzyć wypełnienie materaca, czyli zdjąć pokrowiec, aby móc dowolnie zmieniać kolejność poszczególnych warstw. Tym samym między warstwy można umieścić naszą matę kokosową. Warto jednak wiedzieć, jakie sekwencje zapewnią odpowiedni poziom twardości. Jeśli zależy nam na znacznym zwiększeniu twardości, matę kokosową najlepiej umieścić na samej górze, tuż pod powłoką pokrowca. W ten sposób otrzymamy największą możliwą stabilność podłoża do snu. Kładąc natomiast matę między warstwą kremowej pianki VitaRest a zieloną pianką wysokoelastyczną, osiągamy optymalny poziom twardości. Z kolei mata kokosowa usytuowana na samym dole wypełnienia tylko delikatnie zwiększy twardość całego materaca. Jeśli jednak nasze preferencje i potrzeby w czasie się zmienią, śmiało i szybko możemy w dowolnym momencie na nowo dostosować twardość podłoża.

Zastosowanie maty kokosowej SleepMed w swoim materacu może zatem przełożyć się na wiele korzyści, nie tylko względem wygody, ale także np. higieniczności wypoczynku. To zdecydowanie opłacalne rozwiązanie, które nie wiąże się też z dużym wysiłkiem w celu umiejscowienia maty wewnątrz materaca. Warto więc zastanowić się nad nabyciem własnej maty kokosowej, jeśli chcemy zwiększyć twardość swojego podłoża do snu lub gdy potrzebujemy bardziej czystego środowiska wypoczynku.