Świat materacy stale ewoluuje, a najnowsze innowacje technologiczne zmieniają sposób, w jaki człowiek śpi i odpoczywa. Warto zatem wiedzieć, na czym one polegają oraz dlaczego korzystnie wpływają na jakość wypoczynku. Na współczesnym rynku masz dostęp do wielu modeli, a jednymi z ciekawszych są materace SleepMed. A co jest w nich takiego wyjątkowego?

Materace SleepMed – poznaj właściwości pianki termoelastycznej

Jakie są najnowsze innowacje wykorzystane w materacach SleepMed?Materace SleepMed posiadają unikalne wypełnienie, gdyż w każdym modelu znajduje się pianka termoelastyczna. W ofercie znajdują się pianki VitaRest® i Celsius-Waterlily®, a ich charakterystyczną cechą jest reagowanie na ciepło oraz ciężar użytkownika. W konsekwencji są w stanie niemalże idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała, a dodatkowo dają przy tym uczucie niesamowitej miękkości i ulgi podczas leżenia. A czym się one wyróżniają? Przede wszystkim należy podkreślić, że mają korzystny wpływ na układ nerwowy, dzięki czemu umożliwiają łagodzenie bólu pleców i karku. Dodatkowo gwarantują prawidłowe ułożenie kręgosłupa, a to znacząco zmniejsza obciążenie wywierane na dyski. Nie da się również zaprzeczyć, że posiadają również właściwości antyalergiczne, przeciwodleżynowe i ortopedyczne. Pianki te stanowią podstawę czterech kolekcji, co oznacza, że niezależnie od tego, jaki model wybierzesz, to będziesz cieszyć się ich właściwościami.

Materace SleepMed – poznaj pianki naturalne

Wygodne, a zarazem ekologiczne rozwiązanie? Nie ma sprawy – oto materace SleepMed wykorzystujące pianki naturalne! W ich skład wchodzą trzy pianki, w których zamiast sztucznych związków chemicznych wykorzystano naturalne oleje. Pianka wysokoelastyczna NATURALIS® oraz pianka termoelastyczna VISCO BIO zawierają olej rycynowy. Ma on delikatny, ale naturalny zapach i jest pozyskiwany w sposób bezpieczny dla środowiska. Co więcej – korzystnie wpływa na materac, gdyż gwarantuje mu hipoalergiczne właściwości. Sam olej rycynowy działa przeciwbólowo i rozluźniająco na mięśnie, a także wyróżnia się silny działaniem przeciwbakteryjnym oraz nawilżającym. Ciekawa jest również pianka wysokoelastyczna HR BIO, w skład której wchodzi olej sojowy. Jest on bezwonny i pozyskiwany jako produkt uboczny przy produkcji soi przeznaczonej do spożycia. Zatem pozyskanie tego surowca jest przyjazne dla środowiska. Składnik ten znacząco podnosi właściwości hipoalergiczne materaca, przez co może być dedykowany alergikom.

Materace SleepMed – poznaj technologię Airforce

Wentylacja wypełnienia jest niezwykle ważna, gdyż wpływa na dwa główne aspekty – higieniczne warunki do wypoczywania, a także komfort termiczny. Istnieje wiele różnych rozwiązań, jednak materace SleepMed wykorzystują unikalną technologię Airforce. Wyróżnia ją sposób nacinania pianki, gdyż powstaje tutaj tzw. kratka wentylacyjna. Same nacięcia powstają zarówno w pionie, jak i poziomie, dzięki czemu korzystnie wpływają na wentylację. Materace SleepMed są w stanie zapewnić maksymalny obieg powietrza, a to oznacza, że wilgotne i ciepłe powietrze najpierw kierowane jest do otwartych komór, a następnie za pomocą naturalnych ruchów ciała – usuwane z wnętrza materaca i zastępowane świeżym powietrzem.

Materace SleepMed – poznaj możliwość regulacji twardości

Szczytem innowacji są dla Ciebie materace oferujące dwie twardości? W przypadku materacy SleepMed mowa minimum o 4 stopniach twardości, które można osiągnąć poprzez obecność ruchomej warstwy pianki termoelastycznej. Każda pianka znajdująca się wewnątrz wypełnienia ma swój kolor, dzięki czemu wystarczy znać układ poszczególnych warstw, aby osiągnąć oczekiwany rezultat. Oznacza to, że:

  • układ beżowa – zielona – biała pianka zapewnia średnią twardość materaca,
  • układ beżowa – biała – zielona pianka zapewnia idealne podparcie dla osób cięższych oraz wszystkich tych, którzy borykają się z problemami z kręgosłupem,
  • układ zielona – biała – beżowa pianka zapewnia bardzo wysoką sprężystość,
  • układ biała – zielona – beżowa pianka zapewnia najtwardszą opcję, która jest polecana osobom cięższym.

To za mało? Nie martw się – SleepMed ma również modele przeznaczone dla osób o wysokich wymaganiach. Mowa tutaj o modelach, które oprócz ruchomej warstwy pianki termoelastycznej posiadają również odpinany top. Taka opcja zapewni Ci aż 6 stopni twardości! Teraz na pewno dopasujesz ją do osobistych preferencji oraz wagi.

Materace SleepMed – poznaj innowacyjne pokrowce

Wszystkie materace SleepMed zostały wyposażone w komfortowe pokrowce z zamkiem. Oznacza to, że można je wyprać w domowych warunkach w 60 stopniach Celsjusza, co gwarantuje Ci higieniczne warunki wypoczynku z uwagi na eliminacje roztoczy. Jednak każdy pokrowiec posiada również własne właściwości. W przypadku pokrowca Merced z taśma 3D. Wykonano go ze śnieżnobiałej oraz eleganckiej dzianiny nasączonej specjalną apreturą zmiękczającą (hydrophilic softener), która nie tylko zwiększa odprowadzanie wilgoci, ale również nadaje wyjątkową miękkość. Oprócz tego, na powierzchni pokrowca znajdują się specjalne perforacje, co odpowiada za odczuwalny efekt masażu. Drugą opcją jest pokrowiec Probiotex z tkanina Tencel i taśma 3D. Zaleca się go przede wszystkim alergikom, gdyż nie tylko elegancko wygląda, ale także stwarza higieniczne środowisko do zdrowego wypoczynku. Wynika to z faktu, iż dzianina Probiotex została nasączona apreturą Purotex® wykorzystującą technologię aktywnych probiotyków. Oznacza to, że pozwala na znaczące zmniejszenie ilości alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca, bo aż o 93,7%.

Innowacje są istotnym aspektem doskonalenia podłoży do spania, aby mogły gwarantować swoim użytkownikom najwyższą jakość wypoczynku. Materace SleepMed wyróżniają się na tle konkurencji dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, które zapewniają doskonałe wsparcie kręgosłupa, regulację temperatury oraz redukcję nacisku na ciało. Można więc śmiało powiedzieć, że inwestując w materace SleepMed inwestujesz w innowacyjne rozwiązania, które przynoszą korzyści dla Twojego zdrowia i codziennego samopoczucia.

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.