Dobór odpowiedniego materaca przede wszystkim może być utrudniony ze względu na brak świadomości swoich potrzeb dotyczących poziomu twardości podłoża do snu. Testując różnorodne warianty, często przekonujemy się, że zarówno twarde modele, jak i te miększe są dla nas niesamowicie wygodne. W tym momencie właśnie często pojawiają się wątpliwości, ale należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy odczuwany komfort jest jedynym czynnikiem warunkującym wybór materaca o właściwej twardości. Niestety niekoniecznie. Problem ten jednak rozwiązują materace SleepMed, które posiadają możliwość regulacji twardości. Od teraz nie musisz więc dłużej martwić się dostosowaniem podłoża do swoich potrzeb!

Wyjątkowa budowa materacy SleepMed

Możliwość regulacji twardości zawdzięczamy w głównej mierze wyjątkowej budowie materacy SleepMed. Nie opiera się ona bowiem na wykorzystaniu jednego komponentu, jak często bywa to w standardowych modelach z niższej półki, a na zastosowaniu wielu warstw różnorodnych materiałów, które połączone razem mogą zapewniać różne stopnie twardości. Dzięki takiemu rozwiązaniu w materacach SleepMed możemy osiągnąć 4, a nawet 6 różnych wariantów i zdecydować się na jeden z nich w zależności od indywidualnych wymagań.

W materacach z kolekcji Standard oraz Hybrid główną rolę odgrywa tutaj pianka termoelastyczna VitaRest. To materiał, który doskonale dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała, zapewniając odpowiednią stabilność sylwetki, a jednocześnie gwarantując uczucie przyjemnego otulenia. Co więcej, pianka termoelastyczna stanowi warstwę ruchomą w materacu, co oznacza, że po odpięciu pokrowca możemy śmiało przełożyć ją na drugą stronę. Modele SleepMed są dwustronne, a dzięki temu jesteśmy w stanie osiągać różne stopnie twardości po obu stronach materaca. Sam pokrowiec czy odpinany top w modelach z kolekcji Hybrid i Hybrid Plus również wchodzą w budowę materaca oraz pozwalają regulować jego twardość zgodnie z własnymi preferencjami.

Możliwość regulacji twardości w materacach SleepMedW jaki sposób możemy regulować twardość w materacach SleepMed?

Nie ma jednak co obawiać się, że regulowanie twardości w materacach SleepMed jest skomplikowane i czasochłonne. W rzeczywistości dopasowanie odpowiedniego poziomu komfortu przebiega w błyskawiczny sposób i może diametralnie zmienić jakość naszego wypoczynku. Wystarczy odpiąć pokrowiec materaca oraz zmieniać kolejne warstwy według własnego uznania. Warto jednak wiedzieć, jakie rozwiązania zapewniają konkretny stopień twardości.

W materacach SleepMed na ogół posiadamy trzy warstwy, z których każda posiada inny kolor: beżowy, biały lub zielony. Taki podział kolorystyczny ma na celu ułatwić użytkownikowi znalezienie dla siebie idealnego układu warstw. Aby osiągnąć wysoki poziom twardości, zaleca się ułożenie warstw w kolejności biała-zielona-beżowa. Jest to najtwardsza wersja, która będzie dobrym wyborem dla osób o dużej masie ciała i tych wymagających odpowiedniego wsparcia dla kręgosłupa. Z kolei sekwencja zielona-biała-beżowa pozwala uzyskać większą sprężystość podłoża, z pewnością istotną dla osób poszukujących wysokiego poziomu elastyczności punktowej. Układając natomiast pianki w sposób: beżowa-biała-zielona uzyskujemy idealne wsparcie w przypadku zmagania się z dolegliwościami bólowymi i schorzeniami kręgosłupa. Średnią twardość materaca gwarantuje zaś ułożenie beżowa-zielona-biała. W ten sposób uzyskujemy aż 4 stopnie twardości, a jedna z nich z pewnością będzie spełniała nasze indywidualne oczekiwania. Jeśli jednak jesteśmy dość wymagającymi konsumentami i żadne z proponowanych rozwiązań nas nie satysfakcjonuje, w ofercie SleepMed znajdziemy jeszcze matę kokosową. To dodatek, który śmiało możemy włączyć w budowę naszego materaca – zwiększa on twardość podłoża i znajduje zastosowanie wtedy, gdy zależy nam na większej stabilności ciała podczas snu. Matę możemy również umieścić na samym dole wypełnienia, jeśli zależy nam na niedużej zmianie twardości, lub nawet na samej górze materaca w celu uzyskania największego możliwego stopnia twardości. Co więcej, mata kokosowa może także zwiększać poziom higieniczności wypoczynku oraz wytrzymałość materaca. Stanowi ona warstwę ochronną, która zapobiega odkształceniom wypełnienia oraz magazynowaniu się zanieczyszczeń. Dodatkowo mata doskonale odprowadza wilgoć, a umożliwiając swobodny obieg powietrza, jej obecność przekłada się także na dłuższą żywotność materaca SleepMed.

Niektóre modele produktów SleepMed, np. Hybrid Comfort Plus, posiadają również odpinany top, który wypełnia pianka termoelastyczna VitaRest lub Celsius – Waterlily. Stanowi on dodatkową warstwę także przeznaczoną do regulacji twardości materaca. Ponadto top może być też użytkowany jako samodzielny materac nawierzchniowy, np. na niewygodnej kanapie, wersalce czy jako podłoże do snu dla gości.

Regulacja twardości, czyli indywidualne dostosowanie

Materace SleepMed posiadają zatem wiele możliwości w kwestii regulacji twardości. Dzięki nim jesteśmy w stanie osiągnąć zarówno miękkie podłoże, jak i te twardsze. Poszczególne warstwy materacy pozwalają na indywidualne dostosowanie, uwzględniając wagę użytkownika, jego preferencje, ewentualne problemy zdrowotne i dolegliwości bólowe. Tym sposobem na modele SleepMed mogą się zdecydować osoby cięższe, nawet powyżej 100 kg, jak i szczupłe, którym zależy jedynie na osiągnięciu optymalnej wygody. Dzięki odpowiedniej sekwencji warstw w materacu jego zastosowanie znajdą również ci posiadający schorzenia kręgosłupa. Najlepszy będzie tutaj wybór beżowo-biało-zielonego układu, który można uzyskać w materacach z kolekcji Plus oraz Hybrid Plus. Należy jednak zauważyć, że każdy model materaca może posiadać nieco inne możliwości odnośnie regulacji twardości. Produkty SleepMed cechują się bowiem różnymi rodzajami wypełnień. W każdym przypadku można natomiast zdecydować się na dodatkowy zakup, jakim jest mata kokosowa. Jeśli żaden z wariantów nie pozwala nam uzyskać oczekiwanego wsparcia, tego typu mata z pewnością zagwarantuje większą stabilność sylwetki w czasie snu.

Warto zatem zwrócić uwagę na materace SleepMed, których możliwość regulacji twardości pozbawia wątpliwości co do doboru odpowiedniego produktu. Dzięki tylu rozwiązaniom odnośnie osiągnięcia optymalnego poziomu komfortu każdy jest w stanie znaleźć dla siebie właściwy układ warstw w podłożu spełniający indywidualne potrzeby. Regulacja twardości to innowacyjna technologia wskazująca na wysoką jakość produktów SleepMed.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Hybrid Comfort Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.