Materace SleepMed posiadają różne rodzaje wypełnień, ale to, co zdecydowanie wyróżnia je od innych modeli, to zastosowanie wysokiej jakości materiałów, które wskazują na długą żywotność materaca oraz wysoki poziom komfortu. Jednym z najpopularniejszych komponentów jest tutaj pianka naturalna. To materiał wykorzystywany w niemalże każdym materacu SleepMed, ponieważ posiada szereg korzystnych dla zdrowego snu właściwości. Czym więc wyróżnia się ona na tle innych rodzajów wypełnień i dlaczego warto akurat postawić na modele SleepMed oparte na piance naturalnej?

Czym jest pianka naturalna w materacach SleepMed?

Pianka naturalna to tworzywo, które w całości bazuje na materiałach pochodzenia roślinnego, tym samym wskazując na brak szkodliwych substancji mogących zakłócać zdrowy wypoczynek. Pianki zawarte w materacach SleepMed są całkowicie bezpieczne i posiadają odpowiednie certyfikaty świadczące o ekologiczności oraz wysokim standardzie produkcji. Jednym z takich certyfikatów jest Nordic Swan Ecolabel – wskazuje on na zrównoważoną produkcję materiałów, a warto też wiedzieć, iż wymagania jego uzyskania są naprawdę wysokie i nie wiele marek na rynku może pochwalić się posiadaniem takiego oznaczenia. To czyni więc piankę naturalną idealnym komponentem do wypełnienia materaców SleepMed. Jest przede wszystkim bezpieczna w użytkowaniu, ale także wykazuje się wysoką sprężystością oraz elastycznością, co z kolei świadczy o doskonałym komforcie.

Właściwości pianki wysokoelastycznej Naturalis

Wśród pianek naturalnych wykorzystywanych w materacach SleepMed w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na piankę wysokoelastyczną Naturalis. To rozwiązanie, które powinno zainteresować wszystkie osoby dbające o ekologię oraz środowisko naturalne. Jest to bowiem materiał, który przede wszystkim wyróżnia się zastosowaniem olejku rycynowego – zastępuje on szkodliwe związki chemiczne, które często niestety możemy spotkać w materacach o niższej jakości. Jego obecność wpływa na zwiększenie higieny wypoczynku dzięki lepszej wentylacji wypełnienia. Co ciekawe jednak, olejek rycynowy może także być dobrym wyborem dla osób zmagających się z dolegliwościami bólowymi i napiętymi mięśniami. Wykazuje on bowiem działanie łagodzące, przeciwbólowe oraz nawilżające. W efekcie pianka wysokoelastyczna Naturalis cechuje się kojącym wpływem na nasze ciało, zapewniając optymalną wygodę oraz pozwalając na pełną relaksację mięśni i stawów. Doskonałym tego przykładem jest bynajmniej model SleepMed Natura Plus. To materac, który świetnie redukuje nacisk punktowy i wyróżnia się właściwościami hipoalergicznymi istotnymi dla osób wymagających czystego środowiska snu. Zasługą tego jest właśnie pianka wysokoelastyczna Naturalis oparta na olejku rycynowym.

Dlaczego warto zdecydować się na piankę naturalną w swoim materacu SleepMed?Pianka wysokoelastyczna HR Bio, czyli gwarancja higieniczności

Dużą rolę w materacach SleepMed odgrywa jednak także pianka wysokoelastyczna HR Bio. To materiał, który w głównej mierze wyróżnia się otwartą strukturą pozwalającą na swobodny obieg powietrza wewnątrz wypełnienia. To z kolei świadczy o wysokim poziomie higieny wypoczynku, gdyż duża przewiewność pianki zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń czy wilgoci prowadzącej nawet do rozwoju pleśni. Należy jednak wiedzieć, że otwarta struktura tego materiału nie ujmuje w jego sprężystości oraz elastyczności. Jest to pianka, która doskonale zwiększa wygodę materaca, a nawet świetnie dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała, zapewniając przy tym stabilność sylwetki w czasie całego wypoczynku. Nie sposób jednak nie wspomnieć tutaj o zastosowaniu oleju sojowego. Podobnie ja w przypadku olejku rycynowego, zastępuje on inne szkodliwe dla zdrowia ludzkiego substancje. Jego obecność wiąże się z kolei ze zwiększeniem właściwości hipoalergicznych materaca, nie tylko zapobiegając gromadzeniu się zanieczyszczeń w jego wnętrzu, ale także gwarantując odpowiednią miękkość dla osób o wrażliwej skórze. Co więcej, olej sojowy jest pozyskiwany ekologicznie, gdyż stanowi produkt uboczny produkcji soi przeznaczonej do spożycia. Wykorzystaniem pianki wysokoelastycznej HR Bio może natomiast pochwalić się materac SleepMed Natura Hybrid Plus. To doskonałe rozwiązanie nie tylko dla osób poszukujących czystego środowiska snu, ale także tych, którym zależy na odpowiednim podparciu ciała i właściwościach ortopedycznych. Zapobiega on bowiem pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa czy innych partii ciała. Łagodzi bóle pleców oraz karku dzięki dodatkowemu zastosowaniu sprężyn kieszeniowych typu Multi gwarantujących punktowe wsparcie sylwetki.

Pianka termoelastyczna Visco Bio dla większego komfortu

W materacach marki SleepMed nierzadko również możemy natknąć się na wypełnienie, jakim jest pianka termoelastyczna Visco Bio. To materiał, który ponownie jest w stanie pochwalić się ekologicznością produkcji oraz dobrym wpływem dla zdrowia ludzkiego. Przede wszystkim jednak wyróżnia się on zdolnością reagowania na ciężar i temperaturę ciała, co umożliwia materacowi doskonałe dopasowanie się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Pod wpływem temperatury pianka staje się niezwykle elastyczna i miękka, jednocześnie zapewniając stabilność ciała użytkownika i zapobiegając nadmiernemu zapadaniu się w materac. Dzięki temu pozwala na rozluźnienie mięśni i stawów, a tym samym może być doskonałym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie czy zmagających się z dolegliwościami bólowymi. Podobnie jak pianka Naturalis opiera się także na wykorzystaniu olejku rycynowego, który wskazuje na właściwości antyalergiczne materaca. Wyróżnia się działaniem przeciwbakteryjnym oraz nawilżającym, co z pewnością jest istotne dla alergików oraz osób z dużą wrażliwością skóry. To również dobry wybór dla tych, którzy mają problem z nadmierną potliwością oraz przegrzaniem w czasie snu. Przewiewność oraz właściwości termoregulujące pianki pozwalają uzyskać optymalną temperaturę ciała podczas wypoczynku, nawet w okresie największych upałów. Bezpieczeństwo i skuteczność użytkowania materacy z wykorzystaniem pianki termoelastycznej Visco Bio gwarantują również certyfikaty AEH czy Oeko Tex.

Pianki naturalne w materacach SleepMed są więc istotnym elementem wskazującym na zdrowy wypoczynek ich użytkowników. Uwzględniając właściwości antyalergiczne, ortopedyczne, a nawet termoregulujące zdecydowanie warto rozważyć zakup produktu SleepMed – Jego wprowadzenie do swojej rutyny snu może znacząco i korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie, polepszając samopoczucie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Co więcej, pianki naturalne są całkowicie bezpieczne i sprawdzą się nawet u najbardziej wymagających użytkowników.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Natura Plus, Natura Hybrid Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.