Zakup materaca nawierzchniowego to spory wydatek, a wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak istotne jest, by przy zakupie wziąć pod uwagę swoje indywidualne preferencje. Nie warto kupować produktu w ciemno, a dokładnie przyjrzeć się jego właściwościom, na podstawie których możesz później dokonać odpowiedniej decyzji. Podpowiadamy czym kierować się przy zakupie materaca nawierzchniowego. 

Rodzaje materacy

Na rynku znajdziesz materace różniące się designem, grubością, wypełnieniem, czy materiałem, z którego zostały wykonane. Każdy model cechuje się innymi właściwościami, które powinieneś wybierać, biorąc pod uwagę Twoje potrzeby.  Materace wykonane z pianki termoelastycznej, które pod wpływem ciepła i nacisku ciała dopasowują się do jego kształtu. Są niezwykle wygodne i świetnie sprawdzą się na zbyt twardych powierzchniach. Istnieją także materace lateksowe, które wyróżniają się sprężystością. Są także bardzo higieniczne, ponieważ zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu i hamują rozwój bakterii i grzybów. Dlatego też będą idealną opcją przede wszystkim dla alergików. Modele wysokoelastyczne pozwolą Ci wyspać się wygodnie na wysłużonej już powierzchni. Odpowiednio podpierają kręgosłup i ciało, pozwalając jednocześnie na odprężenie mięśni i komfortowy wypoczynek. Materac nawierzchniowy 180×200 posiada pokrowiec, który może się różnić w zależności od modelu. Warto sprawdzać skład pokrowca, który niesie za sobą różne właściwości.

Odpowiedni rozmiar i twardość

Materac nawierzchniowy - czym kierować się przy wyborze?Pamiętaj, by rozmiar nakładki dopasować do wielkości materaca bazowego, czy podłoża, na którym obecnie śpisz. Jeśli nie chcesz użytkować go na aktualnym łóżku, możesz kupić materac o wybranym przez Ciebie wymiarze, który sprawdzi się jako mata dla dziecka, czy zastąpi karimatę pod namiotem. Długość materaca powinna być większa od wysokości użytkownika o jakieś 15-20 centymetrów. Szerokość zależy od tego ile osób będzie go użytkować i oczywiście od indywidualnych preferencji. Dobierając twardość materaca, kieruj się nie tylko swoją wygodą, ale także zdrowiem. Materac może być bardzo komfortowy, ale niekoniecznie służyć Twojemu organizmowi. Powinien zapewniać odpowiednią stabilność dla kręgosłupa i podparcie dla całego ciała. Jeśli śpisz na twardym podłożu, warto wybrać miękki, lub średnio twardy materac nawierzchniowy. Zapewni on odpowiednią sprężystość i da przyjemne uczucie otulenia. Natomiast jeśli powierzchnia, na której śpisz jest wysłużona zdecyduj się na twardy, lub średnio twardy materac nawierzchniowy.

Wybór idealny

Nie istnieje perfekcyjny uniwersalny materac, ponieważ każdy produkt powinien być dobierany indywidualnie. Bardzo dobrą opcją jest jednak materac Hilding Tenor, który został wykonany z pianki wysokoelastycznej. Jednocześnie jest bardzo sprężysty i w kompleksowy sposób dba o zdrowie Twojego ciała. Zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i ciała, będąc przy tym bardzo wygodnym. To model o średniej twardości, dlatego spodoba się większości użytkowników. Jest elastyczny, dzięki czemu możesz używać go na stelażach. To opcja idealna dla alergików, ponieważ jest wykonany z materiałów, które nie nasilają alergii.

Teraz już wiesz, na co zwrócić uwagę, gdy przymierzasz się do zakupu materaca nawierzchniowego. Bierz pod uwagę przede wszystkim swoje potrzeby i zdrowie!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/