Zakup odpowiedniego podłoża do snu dla siebie to niełatwe zadanie. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy na jednym wyrobie mają się wyspać dwie zupełnie różne osoby. Jak to zrobić, by zarówno jedna, jak i druga strona była w stanie się wyspać?

Materac dla pary – jaki powinien być?

Związek to sztuka kompromisów, również w kwestii wyboru odpowiedniego podłoża do snu. Partnerzy bardzo często znacząco różnią się od siebie, nie tylko pod względem preferencji i przyzwyczajeń, ale również budowy ciała, wzrostu, czy wagi. Podczas zakupu materaca należy więc zwracać uwagę na kilka kwestii.

  • Rozmiar. W sklepach stacjonarnych i na stronach internetowych pojawia się wiele różnych modeli o przeróżnych wymiarach. Należy jednak pamiętać, że minimalna szerokość, jaką należy przeznaczyć dla jednej osoby to 70 cm. Oznacza to, że para może rozważać zakup materaca od 140 cm szerokości wzwyż. Doświadczenie podpowiada jednak, że najlepiej sprawdza się materac piankowy 160×200.
  • Elastyczność punktowa. Parametr ten odnosi się do liczby punktów podparcia, a więc lokalizacji, które zapadają się pod wpływem nacisków jednego z użytkowników. Elastyczność jest niesamowicie istotna, ponieważ dzięki niej może nie tworzyć się tzw. efekt fali, który polega na uginaniu się materaca na całej powierzchni pod wpływem nacisków. Gdy podłoże ma wiele punktów podparcia, idealnie dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała jednego użytkownika, nie budząc tym samym drugiego w przypadku zmiany pozycji ciała.
  • Twardość. Ten parametr zazwyczaj budzi najwięcej kontrowersji. Zazwyczaj dobiera się go z uwagi na masę ciała i preferencje użytkownika, które w przypadku pary mogą być różne.

Higiena snu – przysłowiowa wisienka na torcie

Czy materac piankowy to dobry wybór dla pary?Wiesz już, że dobór odpowiedniego podłoża do snu to szalenie istotna kwestia. Jak jednak wiadomo, odpowiednio dobrany materac nie załatwi wszystkich problemów związanych z nocnym wypoczynkiem wątpliwej jakości. Liczy się również higiena snu, czyli zbiór niepisanych zasad określających zdrowe nawyki, które podwyższą jakość snu,

    • Zadbaj o stały rytm dnia. Marzysz o tym, by wstawanie wcześnie rano było łatwiejsze? Wystarczy, że uregulujesz swój zegar biologiczny dzięki stałym porom wstawania i kładzenia się spać.
  • Regularna aktywność fizyczna kluczem do sukcesu. Ruch jest lekarstwem na wiele problemów ze zdrowiem. Jeśli chcesz, aby Twój nocny wypoczynek był zdrowy i efektywny, pamiętaj, by poświęcić, chociaż pół godziny dziennie na spacer, jogę, rozciąganie lub trening siłowy.
  • Zadbaj o swój sposób żywienia. Zdrowa i zbilansowana dieta jest podstawą dobrego samopoczucia. Aby nie mieć problemów ze snem, ogranicz spożycie kofeiny i alkoholu, wieczorami unikaj cukru i jedz lekkie kolacje.
  • Stwórz w sypialni środowisko sprzyjające zaśnięciu. Regularne wietrzenie, zmiana pościeli oraz przytulne akcesoria to szczegóły, które mogą mieć ogromny wpływ na jakość i efektywność snu.

”Kompromis” to w przypadku zakupu materaca dla pary słowo klucz. Należy patrzeć nie tylko na siebie i swoje potrzeby, ale również na potrzeby swojego partnera lub partnerki. Absolutnie nie warto się spieszyć – zakup materaca powinien być przemyślaną decyzją podejmowaną zarówno przez jednego, jak i drugiego zainteresowanego.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/