W dzisiejszym zabieganym świecie coraz więcej osób zaczyna doceniać znaczenie odpowiedniej jakości snu – nic dziwnego, w znaczący sposób oddziałuje na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Zdając sobie sprawę z korzyści zdrowotnych prawidłowego wypoczynku, z pewnością będziesz bardziej skłonny/a do dbania o niego. Jednym z elementów, który może znacząco wpłynąć na jakość snu, jest wybór odpowiedniego podłoża do spania. Materace SleepMed, znane ze swojej innowacyjnej technologii i ergonomicznego designu, oferują wiele korzyści zdrowotnych. A jakich?

Twardość dopasowana do Ciebie, czyli jak materace SleepMed wspierają kręgosłup

Twardość materaca odnosi się do stopnia, w jakim podłoże do spania opiera się naciskowi i jak głęboko ciało w nim się zapada. Jest to jedna z kluczowych cech, która wpływa na komfort, a także wsparcie, jakie materac oferuje podczas snu. Stanowi swego rodzaju subiektywne odczucie, które bazuje na wadze oraz indywidualnych preferencjach użytkownika. Jest ona niezwykle ważna, gdyż zbyt miękki lub zbyt twardy model może umożliwić ułożenie kręgosłupa w neutralnej pozycji, a to sprzyja rozwijaniu się różnych schorzeń. Jednak nie masz się co martwić, gdyż o komfort wypoczynku, a także prawidłowe wsparcie kręgosłupa zadbają materace SleepMed! Każdy znajdujący się w ofercie model posiada możliwość regulacji twardości. Masz do wyboru produkty posiadające:

  • Jak materace SleepMed mogą poprawić jakość Twojego życia codziennego?4 stopnie twardości – umożliwia to ruchoma warstwa innowacyjnej pianki termoelastycznej,
  • 6 stopni twardości – umożliwia to połączenie ruchomej warstwy pianki termoelastycznej oraz odpinanego topu.

Dzięki temu nie musisz obawiać się zakupu nieodpowiedniego materaca, gdyż SleepMed pozwoli Ci w każdej chwili dopasować twardość podłoża do aktualnych preferencji!

Komfort termiczny i redukcja alergenów tylko z materacami SleepMed

Wybór materaca z odpowiednimi właściwościami chłodzącymi i antyalergicznymi może znacząco poprawić jakość snu, zwłaszcza dla osób, które mają problemy z przegrzewaniem się lub alergiami. Tutaj również świetnym wyborem będą produkty z oferty SleepMed! Wynika to z dwóch ważnych kwestii. Pierwsza z nich jest wykorzystanie technologii Airforce. Stanowi ona specjalną, wielostrefową technologię nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną, co umożliwia maksymalny obieg powietrza wewnątrz wypełnienia. Oznacza to, że ciepło i wilgoć wytwarzane przez organizm w czasie snu jest kierowane do otwartych komór, a następnie przy pomocy naturalnych ruchów – usuwane i zastępowane świeżym. W ten sposób korzystnie wpływa na komfort termiczny oraz właściwości antyalergiczne. Dodatkowo, na higieniczne warunki znacząco wpływa pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D. Oczywiście jest on elegancki i miękki w dotyku, jednak na tle innych wyróżnia się dzianiną nasączoną apreturą Purotex®. Wykrzykuje ona technologię aktywnych probiotyków, które zmniejszają ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni podłoża od spania o 93,7%.

Innowacyjne wypełnienie materacy SleepMed – czym się charakteryzuje?

Oczywiście materace SleepMed oferują wiele korzyści zdrowotnych. Obejmują one wcześniej wspomniana redukcja alergenów, przez co snu nie zakłócają objawy alergii czy właściwe wsparcie kręgosłupa. Warto jednak zaznaczyć, że największe znaczenie ma tutaj rodzaj wypełnienia, które w znaczący sposób oddziałuje na człowieka. Produkty od SleepMed wykorzystują oczywiście pianki termoelastycznej, jednak oprócz tego na uwagę zasługują inne rodzaje pianek czy sprężyn. Oto, czym się wyróżniają!

Pianki termoelastyczne

W skład materacy SleepMed wchodzą dwie innowacyjne pianki termoelastycznej – VitaRest® i Celsius-Waterlily®. Obie reagują a ciepło oraz nacisk ciała użytkownika, a to oznacza, że są w stanie niemalże idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów sylwetki! Oprócz tego mają bardzo pozytywny wpływ na układ nerwowy, dzięki czemu jest w stanie złagodzić bóle pleców i karku. Musisz również wiedzieć, że:

  • wspomagają swobodny przepływ krwi w organizmie człowieka,
  • posiadają właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne,
  • są antyalergiczne.

Warto równie podkreślić, że obie pianki posiadają certyfikat „Oeko Tex”, w związku z czym mogą być używane w materacach przeznaczonych dla niemowląt i alergików.

Pianki naturalne

W ofercie SleepMed znajduje się również jedna kolekcja oferująca naturalne pianki. Do nich zalicza się pianka wysokoelastyczna NATURALIS® oraz pianka termoelastyczna Visco Bio, które wykorzystują naturalny olej rycynowy. Dzięki niemu podłoże od spania wykazuje się lepszą wentylacją oraz właściwościami hipoalergicznymi. Jest on pozyskiwany w sposób bezpieczny dla środowiska. Sam w sobie ma delikatny, ale nadal neutralny zapach. Warto również wiedzieć, że olej rycynowy działa przeciwbólowo i rozluźniająco na mięśnie. Natomiast pianka wysokoelastyczna HR Bio zawiera olej sojowy – bezwonny produkt uboczny przy produkcji soi przeznaczonej do spożycia. Gwarantuje on przede wszystkim właściwości hipoalergiczne.

Sprężyny typu Multi

Sprężyny typu Multi to zaawansowany technologicznie system sprężyn stosowany w nowoczesnych materacach, który oferuje wyjątkowy komfort i wsparcie dla śpiącego. Przede wszystkim tutaj każda sprężyna jest umieszczona w osobnej, materiałowej kieszeni. To rozwiązanie pozwala na ich niezależne działanie, co eliminuje efekt fali i poprawia stabilność materaca. Przekłada się to na niemalże doskonałe wsparcie całego ciała, a to pomaga w utrzymaniu naturalnej krzywizny kręgosłupa czy też redukcji bólu pleców. Oprócz tego wykazuje maksymalnie wysoką elastyczność punktową.

Regularny sen na materacach SleepMed może przynieść liczne korzyści zdrowotne, w tym poprawę jakości snu, redukcję bólu pleców i stawów, lepszą regulację temperatury ciała oraz wsparcie dla układu krążenia. Inwestując w wysokiej jakości materac, taki jak te oferowane przez SleepMed, można znacząco poprawić swoje zdrowie, a także samopoczucie.

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.