Zmaganie się z bezsennością jest bardzo trudne, często przez brak rozpoznania przyczyny tego stanu. Jeżeli mamy problemy z zaśnięciem, może warto przyjrzeć się naszemu materacowi. Łóżko, to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużą część naszego dnia, a często przywiązujemy zbyt mało uwagi odpowiedniemu dobraniu tego mebla. Materac, który wspiera nasze plecy musi być odpowiednio dostosowany do naszych cech anatomicznych. Jeśli zmagamy się z bezsennością z powodu nieodpowiedniego podłoża zastosowanego w naszym łóżku, warto zastanowić się nad modelem Hilding Pasodoble.

Jakie wypełnienie kryje w sobie Hilding Pasodoble?

Model Pasodoble jest materacem bardzo twardym, idealnym dla osób, które odczuwają na co dzień bóle kręgosłupa. Jego konstrukcja opiera się na 7-strefowej sprężynie kieszeniowej, która gwarantuje stabilne i solidne wsparcie naszemu całemu ciału. Z jednej strony wypełnienia mamy warstwę maty kokosowej, dzięki której twardość materaca jest odpowiednio wysoka. Takie rozwiązanie jest szczególnie wygodne dla osób cięższych czy nawet seniorów. Druga strona materaca została wypełniona naturalnym włóknem z agawy, materiał ten stabilizuje twardość naszego materaca. Między nimi znajduje się pianka FlexiFoam, która stabilizuje całą konstrukcję materaca, nadając mu sprężystość i elastyczność. Producent tworząc materac dwustronny chciał sprostać naszym oczekiwaniom, które zmieniają się zależnie od aktualnych potrzeb naszego ciała. Jednego dnia możemy potrzebować bardziej miękkiego, a drugiego twardego podłoża, na którym śpimy. Możemy dowolnie wybrać, czy chcemy korzystać ze strony materaca wypełnionej Sizalem czy wolimy jednak twardszą matę kokosową. Każda ze stron dopasowuje się idealnie do sylwetki osoby, która śpi na materacu, co daje komfort i wygodny sen.

Dlaczego borykając się z bólem kręgosłupa, warto wybrać materac sprężynowy?

Hilding Pasodoble - kieszeniowy, naturalnyRozwiązanie, które producent zastosował w Hilding Pasodoble, jest świetnym wyborem dla osób, które mają problemy z kręgosłupem czy bólem mięśni. Jego twardość jest odpowiednia dla osób ciężkich i seniorów, a te szczególnie są narażone na różnego rodzaju dolegliwości ze strony układu mięśniowo-szkieletowego. Dzięki 7 strefom twardości, nasze ciało w każdym punkcie na materacu jest odpowiednio wspierane i podtrzymywane. Kręgosłup podczas snu jest odpowiednio ułożony, co nie pogłębia jego wad i daje ukojenie, odprężenie dla naszych mięśni i kości. Pianka FlexiFoam zastosowana w wypełnieniu materaca, daje poczucie sprężystości podłoża, na którym śpimy, dzięki czemu nie czujemy się obolali i możemy z przyjemnością zacząć dzień. Po licznych badaniach i restrykcyjnych testach, Hilding Pasodoble uzyskał status wyrobu medycznego w klasie I, co zapewnia jego bezpieczeństwo i prozdrowotne działanie. Jeżeli chcemy profilaktycznie przeciwdziałać wadom postawy albo po prostu usunąć ból, który rano budzi nas w dotychczasowym łóżku – model Pasodoble będzie wyborem idealnym!

Velvet czy Tencel? Oto jest pytanie. Który pokrowiec wybrać?

Oprócz licznych innowacyjnych rozwiązań co do wypełnienia naszego materaca, producent zadbał o przygotowanie dwóch opcji pokrowców. Każdy z nas ma inne wymagania, a dzięki pokryciom materaca, można je jeszcze lepiej spełnić. Mamy do wyboru pokrowiec Tencel, który jest stworzony z włókien wiskozowych, a te charakteryzują się absorbowaniem nadmiaru wilgoci. Włókna wykorzystane do jego uszycia są niepodrażniające, a pokrowiec jest idealny dla alergików. Drugą opcją jest pokrowiec Velvet, który jest wyjątkowo delikatny i miękki. W jego uszyciu zastosowano nowoczesną technologię Purotex, gdzie wykorzystano naturalne probiotyki. Rozwiązanie to zapewnia zdrowy sen, a wszystko dzięki mikrokapsułkom, które wypełniają pokrowiec. Kapsułki te pękają podczas użytkowania, a to pozwala uwolnić probiotyki, które odpowiedzialne są za zniszczenie alergenów, szczególnie tych powodujących astmę czy alergię na kurz. Jeżeli budzimy się z różnymi objawami alergii, warto na pewno zainwestować właśnie w Hilding Pasodoble w duecie z pokrowcem Velvet. Oba pokrowce są zdejmowalne i pralne w temperaturze do 60°C, co pozwala na utrzymanie higienicznego miejsca spania.