Wybór materaca to decyzja, która ma decydujący wpływ nie tylko na jakość snu, ale i całego życia. Komfort i bezpieczeństwo snu wpływa bowiem na zdrowie, samopoczucie i produktywność. Ma istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Materace piankowe zmieniły pojęcie „komfortowego snu” wprowadzając nową jakość i innowacyjne rozwiązania. Przedstawiamy ich charakterystykę.

Czym jest materac piankowy?

Materace piankowe, co wynika z ich nazwy, złożone są m.in. z pianki, która stanowi ich wypełnienie. Jest to jeden z najprężniej rozwijających się surowców na rynku. Dlatego klienci z Wrocławia chcąc zdecydować się na wysokiej jakości materac piankowy, mają do wyboru wiele ich rodzajów. Ciągłe ulepszanie surowca sprawia, że materac piankowy to produkt, który dynamicznie się zmienia. Na rynku pojawiają się coraz lepsze jakościowo egzemplarze, osiągając współcześnie najwyższy standard oraz cechujące się wyjątkowo innowacyjnymi technologiami wykonania. Oferta online zapewnia łatwość wyboru i pełny obraz dostępnej oferty, jednak przed internetowymi zakupami warto zapoznać się ze specyfiką poszczególnych kategorii.

Materace piankowe – rodzaje

hilding - materace piankowePrzodujący producenci materacy, tacy jak firma Hilding, oferują trzy najpopularniejsze, najlepsze jakościowo rodzaje materacy piankowych: materac piankowy termoelastyczny, lateksowy oraz wysokoelastyczny. Tak szeroka gama możliwości może przyprawić o zawrót głowy! Dlatego warto zadać sobie pytanie: jaki materac piankowy wybrać? Przy dokonywaniu wyboru istotne jest, aby zwrócić uwagę na to, czy dany egzemplarz posiada odpowiednie certyfikaty oraz w jaki sposób został wytworzony. Wszystkie materace, jakie znajdziemy w ofercie marki Hilding są wytwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska. Posiadają także certyfikat Oeko-Tex® który zyskują materace, do których produkcji zostały użyte materiały wolne od szkodliwych substancji mających negatywny wpływ na zdrowie. Przedstawiamy charakterystykę poszczególnych rodzajów materacy piankowych.

-Materace termoelastyczne
Pianka do materaca termoelastycznego cechuje się wyjątkowo wysoką zdolnością dopasowywania swojego kształtu do kształtu ciała osoby użytkującej oraz pozycji, w jakiej układa się podczas snu. To nowoczesna technologia, działająca za sprawą nacisku oraz temperatury ciała. Pianka termoelastyczna zbawiennie wpływa na ukrwienie, odciąża ciało, sprawia, że podczas snu przyspiesza się proces regeneracji oraz gwarantuje blisko milion punktów podparcia, co zapobiega powstawaniu nacisków punktowych, dlatego materac termoelastyczny jest doskonałym rozwiązaniem także dla osób cierpiących na schorzenia bioder lub kręgosłupa. Materace termoelastyczne polecane są m.in. jako forma zapobiegania odleżynom. Doskonałym przykładem takiego produktu jest materac Hilding Rumba, materac o właściwościach przeciwdziałania powstawaniu odleżyn. Przeszedł szereg restrykcyjnych badań i uzyskał status wyrobu medycznego w klasie I.

-Materace lateksowe
Materace lateksowe to gwarancja utrzymania wysokiego poziomu higieny. W ich wnętrzu nie dochodzi do rozwoju bakterii i grzybów, dzięki czemu polecane są także najmłodszym użytkownikom podatnym na alergie. Materace piankowe z lateksem cechuje wyjątkowo wysoka sprężystość oraz elastyczność, co zbawiennie wpływa na problem nadmiernego napięcia mięśniowego, będącego częstą przyczyną porannych bólów pleców. Jak wspomnieliśmy, materac lateksowy doskonale sprawdzi się osobom ciepiącym na alergię, bowiem posiada bardzo dobrą wentylację zapobiegającą rozwojowi alergenów. Przykładem takiego produktu jest materac Hilding Melody, antybakteryjny i przeciwgrzybiczny materac lateksowy, który sprawdzi się między innymi w przypadku par, również o dużej różnicy wagowej, osób z problemami kręgosłupa, jak i seniorów. Co więcej, Hilding Melody to propozycja dla osób o wadze nawet do 140 kg dzięki wysokiej gęstości lateksu zapewniającej wytrzymałość, trwałość i optymalną elastyczność.

-Materace wysokoelastyczne
Materace wysokoelastyczne zachowują się podobnie do kieszeniowych materacy sprężynowych. Tak samo jak one, charakteryzują się wysoką sprężystością i elastycznością punktową. Pianki wysokoelastyczne zapobiegają rozwojowi bakterii i roztoczy, ponieważ są wielokomórkowym, oddychającym tworzywem. Materace wykonane przy ich użyciu są idealną propozycją dla osób cierpiących na alergię, gwarantując im spokojny, zdrowy sen. Przykładem z tej kategorii jest na przykład materac Hilding Conga, nowoczesny materac zbudowany z czterech różnych pianek. Dwie wysokoelastyczne pianki o zróżnicowanej twardości zapewniają doskonałe wsparcie ciała. Wyprofilowanie ich w 7 stref twardości gwarantuje optymalne rozłożenie ciężaru ciała na powierzchni materaca.

Materace piankowe – jaki rozmiar?

Jaki rozmiar materaca piankowego wybrać? Wybór wymiarów materaca piankowego uzależniony jest od wzrostu oraz wagi użytkownika. Standardowa długość materaca wynosi 200 cm, bowiem uznaje się, że powinna wynosić około 20 cm więcej od wzrostu. Wybór szerokości jest znacznie bardziej skomplikowany. Aby wybrać egzemplarz odpowiadający naszym potrzebom, należy odpowiednio przyjrzeć się wariantom.

80×200 cm – to wymiary materaca odpowiedniego dla dzieci w wieku o 7 do 12 lat.

90×200 cm – tyle ma standardowy materac jednoosobowy, odpowiedni dla szczupłych osób, które nieczęsto zmieniają pozycję podczas snu.

100×200 cm oraz 120×200 cm – to propozycje wymiarów jednoosobowego materaca skierowane do osób o większej masie ciała a także tych, które cenią sobie więcej przestrzeni oraz często zmieniają pozycję w trakcie snu.

140×200 cm – tyle wynoszą wymiary najmniejszego materaca dwuosobowego, które sprawdzą się w przypadku szczupłych osób.

160×200 cm – to standardowy wymiar materaca dwuosobowego.

180×200 cm – wymiary zapewniające użytkującym przestrzeń, a także pasujące do większości ram łóżkowych dostępnych na rynku.

Dla kogo materace piankowe będą najlepszym wyborem?

Materace piankowe będą doskonałym wyborem dla par, bowiem ich struktura zapobiega odczuwaniu ruchu partnera śpiącego obok. Nawet jeśli nie jesteśmy w pełni przekonani w kwestii decyzji zmiany materaca, możemy zdecydować się na piankowy materac nawierzchniowy. Pianka na materac to praktyczne rozwiązanie, w dużym stopniu zapewniające poprawę komfortu użytkowania starego materaca. Dlatego ten wariant materacy piankowych jest rozwiązaniem także dla wszystkich nie w pełni zdecydowanych co do zmiany materaca. Oprócz tego, ze względu na wspomniany wysoki poziom higieny, materace piankowe polecane są alergikom, ze względu na fakt, że tworzywo z którego zostały wykonane jest nieprzyjemnym środowiskiem dla roztoczy. Przykładem takiego materaca może być Hilding Bass, materac nawierzchniowy, który poprawi komfort Twojego materaca, a dzięki sprężystej piance Velvet Touch podwyższy odczucie twardości przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Materac charakteryzuje się dobrą oddychalnością i jest rekomendowany alergikom. Warto także wspomnieć o jednej cech materacy piankowych, czyniącej je wyjątkowo praktycznymi – są wyjątkowo lekkie w porównaniu do innych rodzajów materacy. Sprawdzą się więc także wszystkim tym, którzy nie lubią na długo zagrzewać miejsca, lub często zmieniają układ sypialni.