Natłok obowiązków, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym często sprawia, że nie możemy się wyspać. Właśnie dlatego warto już dziś zadbać o jakość i długość swojego snu, a zrobić to można poprzez zastosowanie się do zasad zdrowego snu! Czym one są oraz w jaki sposób wpływają na komfort wypoczynku? 

5 zasad higieny snu

Zasady higieny snu to nic innego, jak zbiór norm oraz określonych zachowań, których wdrożenie w codzienne życie może w korzystny sposób wpłynąć zarówno na jakość, jak i efektywność snu. Z uwagi na to, warto:

  • zwiększyć aktywność fizyczną,
  • spożywać lekkostrawną kolację,
  • unikać używek (kofeina, alkohol) w godzinach wieczornych,
  • ograniczyć drzemki w ciągu dnia,
  • wyposażyć swoje łóżko w komfortowe materace Fit.4.Sleep.

Dlaczego warto wyposażyć swoje łóżko w materace Fit.4.Sleep? 

Zasady higieny snu - dlaczego warto postawić na materace Fit.4.Sleep?Materace Fit.4.Sleep to specjalna konstrukcja, która została stworzona w trosce o zdrowy i spokojny wypoczynek człowieka. Dzielą się one na dwa rodzaje – modele piankowe oraz sprężynowe, z czego każdy z nich odznacza się innymi cechami, które korzystnie wpływają na jakość i długość naszego snu. Wypełnienie, niezależnie od zastosowanego materiału jest w stanie prawidłowo dopasować się do użytkownika, tym samym zapewniając wsparcie dla całej sylwetki. Jest to możliwe poprzez wykorzystanie 7 stref twardości. Oprócz tego wyróżniają się wysokim stopniem cyrkulacji powietrza wewnątrz wypełnienia oraz właściwościami antyalergicznymi, tym samym ograniczając gromadzenie się lub rozwijanie alergenów wewnątrz produktu do spania. Warto również zaznaczyć, że modele z oferty Fit.4.Sleep są bardzo zróżnicowane pod względem szerokości i długości, z uwagi na co wyróżnić można materace 80×200, 120×200, a nawet 180×200 cm.

Materace Fit.4.Sleep – co wziąć pod uwagę przy wyborze? 

Materace Fit.4.Sleep zapewniają zdrowy i komfortowy sen tylko wtedy, gdy są odpowiednio dopasowane do użytkownika. Właśnie dlatego przy ich wyborze warto w pierwszej kolejności pod uwagę wziąć osobiste potrzeby oraz preferencje, a także czynniki, takie jak:

  • waga i wzrost, mające duże znaczenie przy dopasowaniu twardości,
  • wiek, gdyż inne modele są zalecane dla seniorów  lub nastolatków,
  • stan zdrowia, uwzględniając alergie oraz schorzenia kręgosłupa,
  • rozmiar, który zależy głównie od metrażu sypialni, jednak nie musimy się o to martwić, bo w ofercie są materace 90×200, a także materace 180×200 cm,
  • preferowany rodzaj komfortu, na który ma wpływ rodzaj wypełnienia.

Zdrowy sen, czyli taki, który pozwala na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia oraz w znaczny sposób wpływa na samopoczucie, w dużej mierze zależy od odpowiednio skomponowanego łóżka. Z uwagi na to, warto już dziś postawić na materace Fit.4.Sleep i sprawdzić, które modele będą idealne do naszej sypialni!