Każdy z nas po ciężkim dniu pracy zasługuje na odpoczynek na najwyższym poziomie. Dlatego aranżując swoją sypialnię, warto stawiać na łóżko i materac wysokiej jakości, które zapewnią komfortowy sen każdej nocy. Dowiedz się, na co musisz zwrócić uwagę, wybierając materac i poduszki do Twojej sypialni.

Co musisz wiedzieć przed zakupem materaca?

Kupując nowy materac, powinniśmy przede wszystkim postawić na model, który będzie dopasowany do naszych potrzeb. Co jest kluczowe podczas zakupu podłoża do spania? Przede wszystkim jego twardość, którą dobiera się na podstawie wagi użytkowników. Dla osób ważących do 60 kg rekomendowane są materace miękkie, dla osób ważących do 80 kg materace o średniej twardości, natomiast dla osób powyżej 80 kg odpowiednie będą produkty twarde. Kolejnym niemniej ważnym aspektem jest to, aby materac posiadał zdejmowany pokrowiec, który możemy wyprać w pralce. Dobrym wyborem są produkty, które zostały wyposażone w 7 stref twardości oraz mają odpowiednie właściwości wentylacyjne wpływające na higienę wkładu.

Rodzaje materacy – jakie masz do wyboru?

Jak wyposażyć sypialnię jednoosobową?Materace można podzielić ze względu na ich rodzaj wypełnienia. Do najpopularniejszych należą modele piankowe oraz sprężynowe. Wśród piankowych możemy wymienić produkty wykonane z pianki termoelastycznej, które reagują na temperaturę ciała użytkownika. Kolejnym rodzajem są wypełnienia wysokoelastyczne, które dzięki naciskowi użytkownika dostosują się do jego krzywizn. Ostatnim rodzajem wypełnienia są lateksowe, które są niezwykle trwałe i mają dobre właściwości wentylacyjne. Natomiast materace sprężynowe możemy podzielić na te zbudowane ze sprężyn kieszeniowych oraz multipocket. Pierwsze z nich zbudowane są ze sprężyn, które zostały zamknięte w osobnych kieszeniach. Dzięki czemu reagują na nacisk tylko w miejscu, w którym jest witany nacisk oraz niwelują drgania powstające na powierzchni wkładu. Z kolei sprężyny multipocket również są zamknięte w kiszonkach, ale występują w znacznie większym zagęszczeniu. Kupując materac, ważny jest także jego rozmiar, dlatego przykładowo materac sprężynowy 100×200 będzie odpowiedni dla singla.

Jak dopasować poduszkę do swoich potrzeb

Rodzaj poduszki należy przede wszystkim dospawać do tego, w jakiej pozycji zazwyczaj śpimy. Ponieważ inna poduszka będzie odpowiednia dla osób śpiących na brzuchu, a zupełnie inna dla tych na boku czy na plecach. Na rynku znajdziemy wiele produktów, które różnią się od siebie wysokością, kształtem czy rodzajem wypełnienia. Do najczęściej wybieranych należą poduszki z wypełnieniem z puchu lub pierza oraz poduszka syntetyczna, która sprawdza się w przypadku osób z alergiami. Jednak ostatnio coraz częściej zwracamy na aspekty nie tylko związane z wygodą, ale także z dbaniem o środowisko. W takim przypadku poduszka naturalna wykonana z naturalnych surowców jest najlepszym rozwiązaniem.

Zdrowy sen jest podstawą do dobrego funkcjonowania w ciągu dnia, Dlatego warto przygotować się do zakupów na Senna Materace i dowiedzieć się wcześniej jaki materac i poduszka najlepiej sprawdzą się w naszej sypialni.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/