Regularne uprawianie sportu przynosi wiele korzyści dla naszego organizmu. Wiążą się one przede wszystkim z poprawą naszej sylwetki, redukcja stresu czy wzmocnieniem systemu immunologicznego. Co więcej, zwiększa się także sprawność mózgu oraz fizyczne zdolności naszego ciała. W czasie treningu używamy maszyn, akcesoriów czy ciężaru własnego ciała, jednak wspólnym mianownikiem każdej dyscypliny jest odzież sportowa. A co wziąć pod uwagę, aby nie tylko czuć się komfortowo, ale także dobrze wyglądać?

Na co zwracać uwagę przy wyborze odzieży sportowej?

W skład odzieży sportowej wchodzą głównie legginsy, topy, koszulki i dresy. Ubrania te dla wielu z nas są synonimem wygody. Dotyczy ona zarówno funkcjonowania w domu, jak i treningu. Jednak odzież sportowa powinna wyróżniać się licznymi cechami, aby móc właściwie spełniać swoją funkcję. Dotyczy to przede wszystkim dopasowania do formy aktywności fizycznej. A oprócz tego, co warto uwzględnić przy wyborze odpowiednich dla siebie produktów?

Przewiewność

Stylowy trening, czyli jak wybrać odzież sportowąNiezależnie od rodzaju uprawianej aktywności, nasza odzież powinna odznaczać się przewiewność. Dlaczego? W czasie treningu temperatura ciała rośnie, a dzięki niej możemy zapobiec przegrzewaniu się. Najlepszym materiałem będzie tutaj specjalna odzież sportowa z innowacyjnych tkanin.

Odprowadzanie wilgoci

W czasie treningu pocimy się. Jest to normalne, jednak przepocone ubrania przyklejają się do skóry, co nie tylko utrudnia trening, ale także wychładza organizm. Postawmy zatem na bluzki i spodnie, które odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Wówczas skóra będzie sucha nawet podczas dynamicznego kardio!

Wygoda

Niby banalne, a jednak wielu z nas zapomina o tym, że odzież sportowa nie może krępować ruchów, uciskać czy zsuwać się z ciała. Wiąże się to koniecznością poprawy, a tym samym dekoncentracją w czasie treningu. Pamiętajmy zatem, aby każda część naszego stroju była do nas odpowiednio dopasowana.

Jakość

Jakość to pojęcie względne, które obejmuje kilka kwestii. Tak naprawdę dobra odzież sportowa obejmuje wszystkie wyżej wymienione czynniki, czyli zapewnia komfort termiczny, a także jest odpowiednio dopasowana. Jednak warto tutaj także uwzględnić rodzaj materiału. Wybierajmy tylko te wysokogatunkowe, które posłużą dłużej, niż jeden sezon.

Design

Dobry wygląd w czasie treningu jest ważny zarówno dla panów, jak i pań. Warto zatem przy wyborze uwzględnić modne motywy, pasujące do nas kolory czy fason, który dodatkowo podkreśli nasze atuty. Co więcej, stylowa odzież z pewnością podniesie naszą pewność siebie oraz da nam więcej motywacji do trenowania!

Dlaczego sen po treningu jest tak ważny?

Istnieje pewna zależność między sportem a sen. Przede wszystkim dobry trening jest w stanie pogłębić, a tym samym poprawić jakość naszego wypoczynku. Ułatwia również zasypianie. Natomiast zdrowy sen odpowiada za właściwą regenerację całego ciała. Inwestując w prawidłowo skomponowane łóżko, jesteśmy w stanie pozytywnie wpłynąć na jakość i długość swojego wypoczynku. Ważną rolę ogrywa tutaj m.in. poduszka, kołdra czy materac https://sleepinghouse.pl/artykul/materace-dla-aktywnych-sprawdz-ktory-wybrac. A jak w pięciu krokach stworzyć wygodne łóżko?

Krok pierwszy – stelaż

Stelaż to niewidoczny element łóżka, na który kładziemy materac. Jego rolą jest ochrona materaca przed odkształceniami, wspomaganie wentylacji jego wnętrza oraz dbanie o prawidłowe ułożenie ciała.

Krok drugi – materac

Materac https://sleepinghouse.pl/140-materace-100×200 to wyjątkowy produkt gwarantujący zdrowy i spokojny wypoczynek. Wynika to z faktu, iż zapewnia najlepsze warunki do prawidłowej regeneracji organizmu zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym.

Krok trzeci – poduszka

Poduszka, podobnie jak materac, gwarantuje najlepsze wsparcie. Różnica polega na tym, że ogranicza się ona tylko od górnych partii ciała, czyli głowy, barków oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym.

Krok czwarty – kołdra

Kołdra to ważny element każdego łóżka, która odpowiada głównie za komfort termiczny w czasie snu. W ten sposób nasz organizm nie przegrzewa oraz nie wychładza się. Oprócz tego kołdra z https://sleepinghouse.pl/ odpowiada za przyjemne wrażenie otulenia.

Krok piąty – ochraniacz na materac

Ochraniacz na materac to produkt, który został zaprojektowany w taki sposób, aby zapobiegać zabrudzeniu oraz zawilgoceniu podłoża do spania. Pozwala to na jego ochronę, co nie tylko zwiększa komfort wypoczynku, ale także żywotność produktu.

Odpowiednio dobrana odzież treningowa to ważny element każdego treningu. Zapewnia nam wygodę, dzięki czemu możemy skupić się na wykonywanej aktywności, a nie np. ciągłym poprawianiu bluzki czy legginsów.