Zależy Ci na optymalnym komforcie i wsparciu kręgosłupa? Zastanawiasz się, jaki materac będzie dla Ciebie odpowiedni? Przeczytaj artykuł, by poznać właściwości materacy twardych. 

Materace twarde – charakterystyka 

Materace twarde to modele, które charakteryzują się niewiarygodną stabilnością i wzmocnioną powierzchnią. Wkłady tych produktów mają za zadanie podpierać sylwetkę i umożliwiać swobodny przepływ krwi w całym organizmie. Ponadto, cechują się sprężystością i antyalergicznością. Materace twarde są oznaczone jako H3. Są przeznaczone dla osób, które szukają stabilnego i sprężystego podłoża. Ponadto sprawdzą się idealnie w przypadku osób cięższych. Opisywane modele umożliwiają regenerację, stabilizują całe ciało oraz odprężają zmęczone po całym dniu mięśnie. Pozwalają na ułożenie ciała w taki sposób, by nie blokować krążenia krwi – twoje komórki będą odpowiednio dotlenione, a ty rano obudzisz się pełen energii i siły! Materace twarde wykorzystują właściwości sprężyn oraz wysokoelastycznych pianek. Sprawia to, że modele dopasowują się do anatomicznej budowy ciała i zapewniają komfort.

Solidność i wysoka jakość 

Materace twarde - najważniejsze właściwościPierwszy materac należący do kategorii twardych to SleepMed Hybrid Supreme. Charakteryzuje się on solidnością i zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań. Materac spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Do jego konstrukcji wykorzystano sprężyny typu multipocket oraz termoelastyczną piankę VitaRest. Materac cechuje się wysoką elastycznością punktową, a wkład dopasowuje się do ciała osoby śpiącej. Pianka reaguje na ciepło ciała i dopasowuje się do jego potrzeb i preferencji. Niweluje to napięcia karku oraz minimalizuje ryzyko powstawania odleżyn. SleepMed Hybrid Surpreme jest odporny na eksploatację, ponieważ jego budowa umożliwia wentylację i zapobiega powstawaniu roztoczy, bakterii czy niebezpiecznej pleśni.

Materac dziecięcy 

Materace dziecięce również powinny być odpowiednio twarde. Hilding Kołysanka to produkt, który zapewnia wygodny sen, a dodatkowo umożliwia prawidłowy rozwój układu kostno-mięśniowego. Obie strony modelu są przeznaczone do użytkowania, a każda z nich charakteryzuje się innym stopniem twardości. Dodatek warstwy kokosowej wpływa na higienę i pozwala cieszyć się nienaganną jakością produktu przez długi czas. Materac potrafi dostosować się do potrzeb ruchliwego malucha. Co więcej, model uzyskał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, co oznacza, że spełnia on oczekiwania nawet najbardziej wymagających o troskliwych rodziców oraz ich dzieci.

Materace opisane w tym artykule zapewnią Ci przyjemny, regenerujący sen i dodatkowo ochronią twoje plecy oraz stawy. Wejdź na stronę naszego sklepu i zamów swój egzemplarz już dziś!