Tempo życia w dzisiejszych czasach sprawia, że coraz więcej osób ma problemy z zasypianiem. Bardzo często zmagają się z tym osoby dorosłe, które wieczorem przewracają się z boku na bok w poszukiwaniu idealnej pozycji, budzą się w nocy, a rano mają trudności ze wstaniem z łóżka. Jak sobie z tym poradzić?

Szumisie dla dorosłych – jak działają?

Wiele osób, szczególnie rodziców, zdaje sobie sprawę z tego, że szumy działają na maluszka uspokajająco. Nie wszyscy jednak wiedzą, że tego typu dźwięki są kojące również dla osób dorosłych. Ania Skórzyńska, właścicielka znanej w wielu krajach firmy Szumisie postanowiła wykorzystać tę wiedzę i stworzyła kompaktowy gadżet, który pomaga zadbać o efektywny sen. Niewielkie, proste w obsłudze urządzenie może zdziałać cuda. Jak działa?

  • 8 rodzajów dźwięków zapisanych w pamięci urządzenia doskonale wpływają na higienę snu. Wśród nich można wyróżnić 3 rodzaje szumu oraz 5 naturalnych dźwięków stworzonych na ich bazie. Można je wybierać zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami.
  • Czujnik hałasu sprawia, że dźwięki pochodzące z zewnątrz już nigdy nie będą przeszkodą. Gdy w zasięgu słuchu pojawią się jakiekolwiek czynniki dźwiękowe, które mogą wybudzić użytkownika ze snu, urządzenie automatycznie się uaktywni i zadba o to, by sen trwał nieprzerwanie.
  • Urządzenie jest proste w obsłudze, dzięki czemu każdy użytkownik będzie mógł bez problemów z niego korzystać za pomocą jednego przycisku.
  • Szumienie bez przerwy do 12 godzin sprawia, że dobry sen użytkownika może trwać całą noc. W zależności od wyboru trybu, sprzęt towarzyszy osobie śpiącej przez całą noc lub uaktywnia się jedynie w newralgicznych momentach.

Zainwestuj w swoje zdrowie

Zabawki do usypiania dla dorosłychRelaksacyjne działanie szumów oraz ich efektywny wpływ na długość i jakość snu został potwierdzony badaniami. Ogromną zaletą urządzenia SzumMi jest fakt, iż jest ono lekkie, poręczne i kompaktowe – można więc zabrać je ze sobą wszędzie. Zabawki do usypiania można traktować jak funkcjonalny gadżet, który zajmuje minimalną ilość miejsca w torebce. Sprzęt tego typu nie jest drogi, a może odmienić Twoje życie. Jeśli więc zależy Ci na zdrowym i efektywnym śnie, odwiedź stronę Sleeping House i wybierz kolor, który odpowiada Ci najbardziej.

 

Jakie jeszcze działania podjąć, by sen był zdrowy i efektywny?

Błędem popełnianym przez wiele osób jest brak wypracowanych nawyków, które mogą być kluczowe w kwestii zdrowego i efektywnego snu. Ci, którzy mają taką możliwość, powinni zadbać o to, by utrzymywać stały harmonogram dnia. Za wszelką cenę należy unikać sytuacji, w których w tygodniu wstaje się o godzinie szóstej, a w weekendy o dwunastej. Bardzo ważną kwestią jest również dbanie o zbilansowaną dietę oraz regularne uprawianie aktywności fizycznej. Sypialnia powinna być pomieszczeniem regularnie wietrzonym i sprzątanym, natomiast łóżko powinno służyć jedynie do odpoczynku. Pomocne może okazać się również ograniczenie światła niebieskiego na godzinę przed snem – nocny wypoczynek nie powinien być poprzedzony długotrwałym patrzeniem się w rażący ekran smartfona lub laptopa.

Zdrowy i efektywny sen jest podstawą, aby być odpowiednio skupionym i zmotywowanym w pracy, czy też w szkole. Warto więc zapobiegać wszelkim problemom związanym z nocnym wypoczynkiem, pracować nad nawykami i korzystać z cudów techniki, które są na wyciągnięcie ręki.