Pielęgnacja twarzy ma bardzo duże znaczenie dla wszystkich osób, które chcą należycie dbać o stan swojej skóry. Jednym z jej najważniejszych filarów jest ochrona przed słońcem. W naszym społeczeństwie coraz bardziej zwiększa się świadomość dotycząca konieczności stosowania kremów z filtrem. Dlaczego powinien być to najważniejszy element dbałości o swoją cerę, który stanie się stałym punktem codziennej rutyny?

Kremy z filtrem, a promieniowanie słoneczne

Promieniowanie słoneczne można podzielić na dwa typy. Promieniowanie UVB odpowiada za opaleniznę i oparzenia słoneczne po długiej ekspozycji na słońce podczas upalnych dni. Największe natężenie tego rodzaju promieniowanie ma miejsce latem i należy pamiętać o tym, że może ono przenikać przez wodę! Z kolei promieniowanie UVA przyspiesza w znacznym stopniu starzenie się skóry i wywołuje zmarszczki. Regularne stosowanie kremu z filtrem chroni skórę zarówno przed jednym, jak i przed drugim typem promieniowania. Przed jakimi negatywnymi skutkami związanymi z oddziaływaniem promieni słonecznych można się uchronić poprzez stosowanie kremu z filtrem?

  • Szybkie starzenie się skóry – nadmiar promieniowania UV wpływa na niszczenie włókien kolagenowy. W efekcie, szybko pojawiają się zmarszczki, a skóra przestaje być jędrna.
  • Niedoskonałości – skóra się pogrubia, powstają liczne przebarwienia, pory się rozszerzają i zdecydowanie częściej niż standardowo pojawiają się wypryski.
  • Pogorszenie stanu skóry naczynkowej i dotkniętej trądzikiem różowatym.
  • Zwiększone ryzyko zachorowania na nowotwory skóry.

Warto też stosować odpowiednie kosmetyki po długotrwałej ekspozycji na słońce. O kremach po opalaniu możesz przeczytać więcej na stronie https://portalkobiet.com.pl.

Krem z filtrem, czyli podstawowy kosmetyk każdej kobietyKiedy używać kremu z filtrem?

Wiele osób kojarzy konieczność stosowania kremów z filtrem jedynie z długimi dniami spędzanymi na plaży. Choć oczywiście są to okoliczności, które wymagają regularnej aplikacji silnego kosmetyku – przynajmniej co kilka godzin, również podczas codziennych dni niezbędne jest dbanie o ochronę przed słońcem. Szczególną uwagę na ten element pielęgnacji powinny zwrócić przede wszystkim osoby, które mają cerę wrażliwą, skłonność do podrażnień, jasną karnację i liczne znamiona oraz pieprzyki. Warto wpleść aplikowanie kremu SPF do codziennej rutyny. Zdrowa dieta, regularny ruch i głęboki sen na wygodnym materacu – na przykład jednym z tych dostępnych w asortymencie marki Hilding https://hilding.pl/kategoria/materace-piankowe/ – w połączeniu z regularnym stosowaniem kremu z filtrem to recepta na zdrową, piękną i młodą skórę.

Korzyści wynikające ze stosowania kremu z filtrem

Kremy z filtrem mają za zadanie przede wszystkim chronić skórę przed fotostarzeniem. Są to wszelkie uszkodzenia, które mogą objawiać się pod postacią utraty elastyczności, zmianą koloru i powstawaniem nadmiernej ilości zmarszczek. Dzięki regularnej aplikacji dobrych kosmetyków chroniących przed słońcem można też uniknąć powstawania przebarwień. Osoby, których cera jest wyjątkowo wrażliwa, mogą zapobiegać nadmiernym podrażnieniom. Korzyść tą można osiągnąć w szczególności, jeżeli stosowanie kremu z filtrem będzie połączone ze spaniem na poduszce ubranej w poszewkę z delikatnej tkaniny. Różnego rodzaju pościele z lnu czy bawełny można znaleźć m.in. w sklepie https://sennamaterace.pl/124-posciel. Dobra kondycja skóry istotnie wpływa na samoocenę, a także ogólne samopoczucie wielu osób. Warto więc zainwestować w dobry krem z filtrem i wypracować nawyk regularnego stosowania wybranego produktu. Dzięki temu przy niewielkim nakładzie sił można uzyskać gładką i zdrową cerę.

Jaki krem z filtrem wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych kremów z filtrem. Wybranie odpowiedniego produktu może okazać się niemałym wyzwaniem. Jakie kremy można znaleźć na sklepowych półkach i jakimi kryteriami kierować się podczas zakupów?

  • Rodzaj filtra – obecnie stosowane filtry to te chemiczne, fizyczne i mieszane. Ich charakterystyka jest nieco inna, warto poznać właściwości każdego z nich i wybrać ten najbardziej dostosowany do indywidualnych potrzeb.
  • Stopień ochrony przed promieniowaniem słonecznym – kremy dzielą się na trzy kategorie. Niska ochrona przeciwsłoneczna oznaczona jako SPF 6-10, średnia SPF 15-25 i wysoka SPF 30-50.
  • Konsystencja produktu – codzienne nakładanie kremu z filtrem powinno być w pełni komfortowe. Niektóre kremy są gęste, a inne lejące – warto sprawdzić, która konsystencja jest wygodniejsza w użytkowaniu i wybrać produkt dopasowany do indywidualnych potrzeb
  • Dopasowanie do konkretnego rodzaju skóry – na półkach sklepowych można znaleźć kremy z filtrem dedykowane m.in skórze suchej, normalnej, tłustej czy naczynkowej. Warto kierować się tymi oznaczeniami, aby wybrany produkt należycie spełniał swoją funkcję.

Filtr chemiczny, fizyczny i mieszany – który z nich warto wybrać?

Kremy z filtrem chemicznym pochłaniają promienie UV i przekształcają je w ciepło. Ich konsystencja jest lekka, a produkty tego typu z reguły nie pozostawiają smug i są łatwe w aplikacji. Dodatkowo nie wywołują dyskomfortu związanego z uczuciem “lepkości”. Warto jednak pamiętać o tym, że filtry chemiczne powinny być regularnie uzupełniane. Z kolei kremy z filtrem fizycznym odbijają od skóry szkodliwe promieniowanie dzięki zawartości substancji pochodzenia mineralnego. Są trwałe, ale ich zasadniczą wadą jest gęsta konsystencja.

Krem z filtrem – tylko latem, czy przez cały rok?

Krem z filtrem do twarzy powinien być stosowany przez 365 dni w roku. Wynika to z tego, że promieniowanie UVA jest emitowane przez cały rok! Zarówno w słoneczne, jak i w deszczowe, pochmurne dni. Osoby, których karnacja jest dość ciemna, mogą używać produktów z oznaczeniem SPF 30. Jednak najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla wszystkich są produkty typu SPF 50. Wynika to z tego, że skóra na twarzy jest wyjątkowo cienka i należy ze szczególną starannością przykładać się do jej ochrony. Kremy z filtrem zarówno latem, jak i zimą powinny stanowić stały element makijażu. Mogą okazać się one doskonałą bazą. Alternatywą są coraz chętniej wprowadzane na rynek specjalne mgiełki, którymi można popsikać już pomalowaną twarz. Ochronę przed promieniowaniem słonecznym mogą oferować też niektóre pudry, a nawet kremy BB czy podkłady. Wysokiego stopnia ochrony potrzebują też wszelkie miejsca na ciele, które są pokryte bliznami, znamionami i pieprzykami. W tych miejscach najszybciej mogą bowiem wykształcić się złośliwe zmiany skórne, które mogą przybrać nawet formę nowotworów.

A co z resztą ciała? Podczas chłodnych dni, kiedy całe ciało znajduje się pod warstwą ubrania, można bez konsekwencji zrezygnować ze stosowania kremu z filtrem. Jednak latem również nogi i ręce powinny zostać codziennie posmarowane. Aby uniknąć negatywnych skutków wynikających z ekspozycji na słońce, warto zrezygnować z opalania. Choć kąpiele słoneczne były popularne jeszcze kilkanaście lat temu, dziś coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze szkodliwości tej praktyki. Zdecydowanie lepszym pomysłem podczas wakacyjnego dnia będzie czytanie książki na leżaku ustawionym w cieniu, niż kilkugodzinne wylegiwanie się na plaży, w pełnym słońcu.

Krem z filtrem powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety – i nie tylko! Jest to podstawowy produkt pielęgnacyjny, którego użycie powinno stać się stałym punktem w codziennej, rutynie. Dzięki takiemu nawykowi można w dużym stopniu poprawić stan swojej struktury i spowolnić proces starzenia.

Materiał partnera sennamaterace.pl