Kupno materaca dla pary to nie lada orzech do zgryzienia. Powinien pasować nie jednej, a dwóm osobom, które jednocześnie będą z niego korzystać. Sytuacja idealna, w której partnerzy będą mieć identyczne upodobania względem podłoża do spania, będzie zdarzać się statystycznie rzadko. Zdecydowanie częściej można spotkać się ze zróżnicowanym podejściem do materacy do spania. Co w takiej sytuacji? Jaki materac dla pary wybrać? Czy w ogóle da się wyjść z tej sytuacji i dokonać zakupu? Odpowiadamy!

Materac dla dwojga – na co zwrócić uwagę?

Najważniejsze jest to, by materac dla pary był wygodny dla obu partnerów. Odpowiedź, choć stosunkowo prosta, to wdrożenie jej w życie może stać się sporym wyzwaniem! Niejednokrotnie o podjęciu decyzji zaważać będzie kompromis: jeśli jedno z was woli twarde podłoże, a drugie – miękkie, warto postawić na coś pośrodku, by obojgu było w miarę wygodnie. Jeśli jednak nie będzie możliwe podjęcie jednego, konkretnego wyboru, to zawsze można kupić dwa osobne materace, by wszyscy byli zadowoleni. Takie rozwiązanie sprawdza się nie tylko w przypadku braku kompromisu, ale też gdy między wami jest dość spora różnica wagi, czyli 20, 30, a może więcej kilogramów. Jeśli jednak różnica jest mniejsza i praktycznie nieodczuwalna podczas spania, nie ma przeciwwskazań, by wybrać jeden wspólny materac.

Jaki materac wybrać dla pary?Materac dla pary – jak wybrać?

Jeśli już zdecydowaliście się na zakup jednego, wspólnego podłoża do spania, z pewnością zastanawiacie się, jaki materac wybrać? Podłoże dla dwojga ma być nie tylko wygodne, choć jest to cecha, o którą na pewno warto zadbać, ale także powinien tłumić ruchy. To sprawi, że jeśli jedna osoba będzie się ruszać w środku nocy, to druga absolutnie tego nie poczuje, ponieważ materac nie będzie falował pod wpływem nacisku ciała. Z tego powodu komfort snu będzie na najwyższym poziomie. Do zadań specjalnych tego typu najlepiej sprawdzają się materace sprężynowe typu multipocket. Warto zwrócić uwagę na detale tego typu zwłaszcza w przypadku, jeśli macie różny rytm dobowy i jedno z was kładzie się później, wstaje wcześniej lub po prostu dość często zmienia ułożenie ciała w środku nocy.

Materac dla pary. Czego unikać?

Należy mieć świadomość tego, jakich materacy do spania na pewno nie kupować. Należą do nich podłoża bonellowe, które raczej nie są polecane jako wykorzystanie dla par. Stosowane zazwyczaj są w hotelach lub w przypadku, gdy partnerzy mają podobną wagę ciała. Jest jednak duże ryzyko, że podczas spania na materacu bonellowym komfort snu może zostać obniżony. Brakuje w nich cechy, która została wspomniana wcześniej, czyli brak falowania pod wpływem ruchu ciała drugiej osoby. Materace tego typu bowiem pracują całą powierzchnią, dlatego nie sprawdzą się w łóżku dla dwóch osób.

Jeśli wiesz już, jakiego materaca szukać, z pewnością przyda Ci się wskazówka, gdzie go szukać. Warto odwiedzić strony internetowe, które polecają się z dostawą na terenie Polski, ale także placówki stacjonarne, między innymi we Wrocławiu, w których można wybrane podłoże przetestować i zobaczyć na własne oczy.