Wybór odpowiedniego podłoża dla dwojga to trudne wyzwanie dla obu partnerów. W tej sytuacji materac nie ma pasować tylko jednej, ale aż dwóm osobom naraz, które będą z niego korzystać przez kolejne lata. Raczej rzadko spotykaną sytuacją będzie całkowita zgodność co do właściwości podłoża, za to zdecydowanie częściej pojawiać się będą różnice, na pierwszy rzut oka nie do przeskoczenia. Czy da się wybrać jeden materac dla dwojga, na którym obu partnerom będzie równie wygodnie? Na co powinno się zwrócić uwagę? Odpowiadamy poniżej.

 Materac dla dwojga – najważniejsze czynniki

Najważniejszym aspektem, o który należy zadbać podczas kupowania materaca dla dwojga, jest wspomniana wygoda dla obu osób. Choć brzmi to banalnie, wprowadzenie tego do życia codziennego może przysporzyć niejednego kłopotu! Problem może zniknąć, jeśli uda się osiągnąć kompromis i wybrać podłoże, które będzie spełniać część wymagań jednej osoby, a także część – drugiej. Wybór takiego złotego środka pozwoli na wybrnięcie z sytuacji, w której jeden partner woli miękkie podłoże, a drugi twarde – wystarczy postawić na materac średniej twardości. Nie zawsze jednak będzie to możliwe. Zwłaszcza w przypadkach, w których różnica wagi pomiędzy dwojgiem osób jest znacząca, czyli wynosi 20, 30 lub więcej kilogramów. Wówczas najlepszym rozwiązaniem może być zdecydowanie się na dwa osobne pojedyncze materace, które będzie można umieścić w jednym stelażu. Zbyt duża różnica wagi może powodować, że nawet idąc na kompromis, żadnemu z was nie będzie wygodnie na jednym podłożu – dlatego czasem lepiej wybrać inną drogę.

Jak wybrać materac dla dwojga?

Jaki materac dla dwojga wybrać?Jeśli decyzja o kupnie jednego podłoża została już podjęta i kompromis osiągnięty, na pewno przechodzi wam przez myśl pytanie, jaki materac wybrać? Materac dla dwojga musi posiadać jedną ważną cechę: powinien tłumić ruchy partnera. Pozwala to na komfortowy sen podczas innego rytmu dobowego, gdy jedna osoba wstaje wcześniej lub wraca później albo po prostu potrzebuje częstszej zmiany pozycji w łóżku w ciągu nocy. W takim przypadku najlepiej postawić na jakość i sprawdzone materace kieszeniowe, czyli lepsza wersja podłoża sprężynowego.  Co więcej, warto wiedzieć, jakie materaca do spania powinny być przez nas omijane szerokim łukiem. Należą do nich podłoża bonellowe, czyli takie, które najczęściej spotykamy w tanich hotelach. O ile podczas chwilowych wyjazdów mogą spełniać swoją funkcję, o tyle podczas codziennego użytku mogą stać się uciążliwe i zwyczajnie niewygodne ze względu na brak funkcji tłumienia ruchów.

Materace dla dwojga można z powodzeniem zamawiać przez Internet bez obaw o ewentualną dostawę. Jeśli jednak nie sprawia to wam problemu, wystarczy sprawdzić sklepy z materacami we Wrocławiu i przetestować wybrany produkt w placówce stacjonarnej.