W dzisiejszych czasach podróżowanie stało się dostępne dla każdego, kto chce zobaczyć jakąś część świata. Jednak czasami niektóre osoby blokują ceny oraz sam budżet na jedną wycieczkę. Niezależnie od zasobności portfela, istnieje wiele sposobów, dzięki którym można tanio zwiedzić świat! Warto poznać te skuteczne strategie, które pozwolą spełniać nasze podróżnicze marzenia i przy okazji nie obciążą mocno naszego budżetu. W poniższym artykule dowiesz się, jak zaplanować wycieczkę do innego kraju, tak aby zmieścić się w swoim skromnym budżecie. Jeśli jesteś ciekawy, jakie triki przedstawimy, które pozwolą Ci cieszyć się wyjątkowymi atrakcjami na całym świecie, nie płacąc za to dużo pieniędzy, to koniecznie czytaj dalej!

Jak tanio zwiedzić świat? Poznaj nasze wskazówki!

Prawie każdy człowiek na świecie ma w pewnym momencie swojego życia silną potrzebę zwiedzania bliższych i dalszych krajów, poznawania ich kultury oraz obyczajów. Poniżej przedstawimy kilka bardzo istotnych wskazówek, które pozwolą Ci zwiedzić świat bez wydawania wszystkich oszczędności!

  • Planowanie z wyprzedzeniem

Pierwszym krokiem do zaoszczędzenia mnóstwa pieniędzy, jest planowanie z dużym wyprzedzeniem. Nie piszemy tutaj o kilku tygodniach, a miesiącach! Jeśli chcesz polecieć na wakacje w lipcu, sierpniu lub we wrześniu, to loty oraz hotel powinieneś zarezerwować co najmniej pół roku przed planowaną podróżą. Wtedy też ceny lotów oraz hoteli są znacznie tańsze. Poszukaj na popularnych stronach, takich jak „kiwi” czy „booking” transportu oraz noclegu, który będzie odpowiadał Twoim wymaganiom!

  • Jak tanio zwiedzić świat?Korzystanie z oferty tanich przewoźników

Po Europie możesz poruszać się dzięki dość tanim liniom lotniczym, takim jak Ryanair czy LOT. Są one niskobudżetowe i nieco niewygodne ze względu na małą ilość miejsca na nogi w samolocie, ale na podróż, która będzie trwać do 3-4 godzin będzie w sam raz! Dzięki wykupieniu biletów w tanich liniach lotniczych możesz często zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych!

  • Hostele i apartamenty

Alternatywą dla zazwyczaj drogich apartamentów są hostele oraz apartamenty. Te pierwsze mogą mieć znacznie niższą jakość, jeśli chodzi o wyposażenie pokojów oraz czystość niż hotele, ale nie jest to reguła wszystkich obiektów. Apartamenty z kolei są zazwyczaj wynajmowane przez prywatne osoby, których dodatkowym źródłem dochodu jest właśnie wynajmowanie małego mieszkania turystom. Dlatego też są to tańsze opcje, niż wynajęcie pokoju w prestiżowym hotelu, z których warto skorzystać!

  • Kuchnia uliczna i lokalne restauracje

Podobnie, jak z sieciowymi hotelami, modne restauracje są dużo droższe niż lokalne knajpy, w których z całą pewnością zjesz dużo lepsze i tradycyjne jedzenie. Pamiętaj jednak, aby sprawdzać opinie danych restauracji np. na Google, aby mieć pewność, że po zjedzeniu czegoś nie będziesz mieć problemów żołądkowych. Dodatkowo, jeśli chcesz zjeść coś z kuchni ulicznej, to lepiej wziąć jedzenie wegetariańskie, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że mięso będzie słabej jakości i może Ci zaszkodzić.

  • Transport publiczny

Wiele miast na świecie jest bardzo dużych i nie jesteśmy w stanie zwiedzić ich całych bez skorzystania z komunikacji miejskiej. Dlatego warto wykupić bilet turystyczny, który jest ważny przez kilka dni – wtedy za jedną cenę będziemy mogli poruszać się po całym mieście! To znacznie tańszy sposób przemieszczania się.

  • Bilety na atrakcje

Większość wejść do zabytkowych miejsc lub do muzeów jest płatna. Niektóre miejsca oferują jednak bilety turystyczne, które są tańsze niż te standardowe. Jeszcze lepiej mają studenci, którzy nie ukończyli dwudziestego piątego lub dwudziestego szóstego roku życia (zależy od kraju), ponieważ niektóre wejściówki i atrakcje mogą być dla nich bezpłatne! Podobnie jest z dziećmi, które mają do któregoś roku życia prawie wszystko za darmo – łącznie z komunikacją miejską.

  • Poszukiwanie darmowych atrakcji

Oczywiście w bardziej turystycznych miejscach na ziemi, wszystkie atrakcje są płatne. Jednak warto poszukać takich przyjemności, które nie będą nic kosztowały. Mogą to być różne stare budynki, zabytkowe fontanny, posągi czy pomniki – takie miejsca są prawie zawsze dostępne dla wszystkich i możesz je zobaczyć bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.

Pamiętaj, że tanie podróżowanie jest jak najbardziej możliwe, choć czasami wymaga poświęcenia na zaplanowanie wszystkiego po kosztach. Warto jednak poświęcić swój czas, nerwy i zaplanować tanią podróż do innego państwa! Podczas szukania noclegu warto zwrócić uwagę na wielkość oferowanego łóżka w danym hotelu, hostelu czy apartamencie, ponieważ może to mieć duży wpływ na jakość snu. My szczególnie polecamy materace o wymiarach 200×200 cm, które znajdziesz, klikając w ten link: https://sleepinghouse.pl/139-materace-200×200.

Przeczytaj także:

  1. Kolory do sypialni – które warto wybrać, by stworzyć idealne miejsce do relaksu?
  2. Materac nawierzchniowy, czyli co zrobić gdy kanapa jest niewygodna?
  3. Jaki materac do łóżeczka kupić? – materace do łóżeczka dziecięcego