Czy wiesz, że podłoże, na którym śpisz ma ogromny wpływ na jakość Twojego nocnego wypoczynku? To właśnie materac odpowiada za poziom odczuwanego komfortu i samopoczucie użytkownika o poranku. Propozycją, która jest nowością, aczkolwiek zasługuje na szczególną uwagę, są materace naturalne.

Zaburzenia snu – jakie są ich konsekwencje?

Zdaniem naukowców brak spanie mniej niż 6 godzin w ciągu doby zwiększa prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci aż o 12%. Mimo to, niedobory snu stale są uznawane jako tendencję ogólnoświatową. Warto mieć jednak na uwadze, że nocny wypoczynek jest niesamowicie istotny. To właśnie w czasie jego trwania komórki mózgu regenerują się, a mięśnie odpoczywają. Ponadto, w organizmie zachodzi szereg procesów, które muszą zostać przeprowadzone, by człowiek mógł funkcjonować prawidłowo. Skutków niewyspania jest bowiem naprawdę wiele. Oto niektóre z nich:

  • zwiększenie masy ciała,
  • zaburzenia funkcji poznawczych,
  • wahania nastroju,
  • zaburzenia wzroku,
  • bóle głowy,
  • obniżona odporność,
  • obniżony popęd seksualny.

Materac naturalny, czyli jaki?

Hilding Nevada i inne materace naturalne - poznaj ich właściwościZanim o tym, dlaczego warto kupić materac naturalny, warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, co to tak naprawdę znaczy. Naturalne podłoża do snu to produkty bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla ekosystemów. Ich wypełnienie nie jest jednak w pełni zbliżone do tego, które do tej pory poznaliśmy. W procesie ich produkcji wykorzystuje się również inne, dla niektórych zaskakujące surowce, takie jak na przykład olej sojowy, lateks, czy matę kokosową. Co ważne, wszystkie półprodukty pochodzą z certyfikowanych upraw. Ogromnym atutem naturalnych podłoży do snu jest fakt, iż są one dopracowane w każdym calu. Na uwagę zasługuje nie tylko ich wnętrze, ale również wierzchnia warstwa – wysokiej jakości pokrowiec Linen to wspaniała tkanina o wielu pozytywnych właściwościach.

Hilding Nevada – budowa i właściwości

Hilding Nevada to produkt zbudowany na bazie innowacyjnego, siedmio-strefowego systemu sprężyn kieszeniowych Multipocket. Ogromną zaletą tych konkretnych, ruchomych elementów jest to, iż mają one stosunkowo małą średnicę, a co za tym idzie – jest ich zdecydowanie więcej. Duże zagęszczenie sprawia, że podłoże do snu staje się niesamowicie elastyczne punktowo i z powodzeniem podpiera każdą część ciała użytkownika z osobna. Wierzchnią warstwę wypełnienia stanowi płyta naturalnego lateksu, który pozyskano jedynie ze ściśle regulowanych plantacji. Badania potwierdziły już niejednokrotnie, że jest to surowiec, który zapewnia ponadprzeciętną higienę, a ponadto doskonale podpiera kręgosłup podczas snu. Wysokoelastyczna pianka HR Bio, która znajduje się po drugiej stronie sprężyn, została z kolei nasączona olejem sojowym, który zastępuje chemiczne związki i nie wywołuje podrażnień.

Twoje dotychczasowe podłoże do snu z upływem lat staje się coraz mniej wygodne? Nie czekaj – wybierz Hilding Nevada i ciesz się nocnym wypoczynkiem na nowo!

Materac Nevada, jak i wszystkie materace marki Hilding znajdują się w ofercie sklepu SleepingHouse.
W ofercie tego internetowego studia snu znajdują się materace we wszystkich popularnych rozmiarach takich jak:
Materace 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 cm. Jest to autoryzowany sklep producenta Hilding Anders.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/