Mając partnera, na pewno niejednokrotnie musieliśmy zmagać się z tym, że z powodu różnych godzin spania sami wybudzaliśmy się w nocy, kiedy zajmował swoje miejsce na łóżku lub z wyjątkową ostrożnością kładliśmy się obok, aby tylko go nie obudzić. Jest to niepraktyczne i bywa irytujące, na szczęście Hilding Melody jest materacem, który zapobiega takim sytuacjom i daje każdej z osób swobodę w organizacji snu.

Czy lateksowy materac Hilding Melody jest odpowiednim wyborem dla par?

Model Melody jest materacem, którego konstrukcja gwarantuje więcej niezależnych punktów podparcia, w efekcie czego rozkłada ciężar śpiących na nim osób równomiernie. Jest to szczególnie ważne i pożądane, kiedy partnerzy znacznie różnią się od siebie wagą. Dzięki wysokiej elastyczności punktowej, Hilding Melody jest najlepszym wyborem dla par, u których różnica wagi wynosi nawet do 30 kilogramów. Zastosowanie tego systemu w materacach lateksowych daje poczucie komfortu i gwarantuje wygodne spanie nawet we dwójkę. Wysoka elastyczność punktowa zapewnia również spokojny sen, ponieważ śpiąc na jednej stronie materaca, nie odczuwamy żadnych ruchów osoby śpiącej obok. Niezależne punkty podparcia sprawiają więc, że możemy cieszyć się wygodnym i długim snem, nawet jeżeli druga osoba kładzie się później lub wstaje wcześniej od nas. Czy to nie brzmi idealnie?

Dla jakich osób stworzony został piankowy materac Hilding Melody z lateksowym wypełnieniem?

Hilding Melody - materac lateksowyMelody to materac wypełniony pianką lateksową o wysokości około 18 centymetrów. Jeżeli mamy problemy z kręgosłupem, to na pewno właśnie ten materac spełni nasze oczekiwania. Jego wnętrze składa się z blatu lateksowego, który podzielony na 7 różnych stref twardości, gwarantuje odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa na całej jego rozciągłości. Wybierając ten model, z pewnością zapomnimy o bólach pleców i ramion, a sen stanie się jeszcze większą przyjemnością. Hilding Melody jest materacem o wysokiej twardości, stąd też nada się idealnie dla osób cięższych, nawet tych ważących około 140 kilogramów. Materac dzięki wypełnieniu lateksem jest stabilny, ale jednocześnie elastyczny i wytrzymały, co gwarantuje dobry sen również osobom o podwyższonej wadze. Osoby takie są szczególnie narażone na problemy z kręgosłupem i trudno może być im znaleźć materac, który dopasuje się idealnie do ich ciała, a przy tym zapewni wygodny i regeneracyjny sen. Jest to model idealny również dla seniorów, bo ci wyjątkowo narażeni są na problemy związane z układem kostnym i często miewają trudności ze spaniem. Materac dobrze stabilizuje pozycję kręgosłupa podczas snu, dzięki czemu mięśnie w tych okolicach są odprężone. Melody gwarantuje nie tylko stabilne utrzymanie ciała, ale również podtrzymywanie pleców w taki sposób, aby nie budzić się obolałym. Spanie dzięki niemu nabierze zupełnie innego wymiaru!

Co jeszcze warto wiedzieć decydując się na materac Hilding Melody?

Poza tym, że model tego lateksowego materaca jest idealny dla osób z bólami kręgosłupa, par i seniorów, należy wspomnieć również, że decydując się na Melody mamy do wyboru różne jego rozmiary, a producent dbając o różnorodność swoich produktów, daje nam możliwość wyboru pokrowca. Mamy do dyspozycji pokrowiec Italiano, który jest miłym w dotyku pokrowcem z wiskozy, odpowiednim dla alergików. Estetyczny wzór, którym jest pokryty, daje wrażenie trójwymiarowego efektu, a dodatkowe cztery uchwyty gwarantują łatwe manewrowanie materacem. Drugą opcją jest pokrowiec Hybrid, stworzony z dzianiny i stretchu, co zapewnia bardzo dobrą wentylację i odporność na mechacenie się, a to z pewnością pomaga zachować go w estetycznym stanie. Oba pokrowce można zdjąć i wyprać w temperaturze 60 °C. Dodatkowo Melody jest materacem antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym, co poza komfortowym wysypianiem się, gwarantuje również bardzo wysoką higienę snu.