Sen jest podstawową potrzebą biologiczną każdego człowieka, na którą poświęca się średnio ⅓ całego swojego życia. Każdy potrzebuje go do prawidłowego funkcjonowania, natomiast niektórym przydaje się jeszcze efektywniejszy wypoczynek. Mowa między innymi o sportowcach, którzy właśnie w trakcie snu zbierają siły na to, by spełniać kolejne marzenia.

Sen sportowca – jak powinien przebiegać?

Sen sportowca musi być na tyle efektywny, aby nie dochodziło do jego niedoboru. Może on bowiem skutkować poważnymi konsekwencjami, takimi jak:

  • utrwalone kontuzje,
  • obniżenie koncentracji,
  • mniejsze dotlenienie organizmu
  • w dalszej perspektywie obniżona odporność.

Jak można się bowiem domyślać, każdy przestój w karierze jest dla zawodnika bardzo stresujący, a ponadto źle wpływa na wcześniej wypracowane wyniki.

Dobrze dobrany materac dla miłośnika sportu

Jaki powinien być materac dla sportowca? Sprawdź oferty lokalnych sprzedawców!Na odpowiednio dobranym, dopasowanym do potrzeb konkretnego użytkownika materacu zregenerujesz zarówno siłę, jak i poszczególne mięśnie i stawy. Optymalnie, gdy posiada on siedem stref twardości – są to obszary, które optymalnie dostosowują się do budowy anatomicznej ciała i zapewniają idealne podparcie, wprost proporcjonalne do wywieranych nacisków. Z uwagi na subiektywne odczuwanie twardości materaca, często uzależnione od aktualnej kondycji organizmu, ważną cechą może okazać się możliwość korzystania ze średniej, twardej lub miękkiej strony materaca. Aby umożliwić to sportowcom, producenci stworzyli propozycje o kilku różnych twardościach. Użytkownik może je regulować w zależności od swoich potrzeb. Brzmi dobrze, prawda? Opisane podłoża do snu znajdziesz między innymi w sklepie materace Hilding w Poznaniu, materace Hilding w Zabrzu lub online, na stronie internetowej.

Pielęgnacja materaca

Dbanie o materac, zarówno piankowy, jak i sprężynowy, nie jest wbrew pozorom aż tak trudne. Pielęgnacja opiera się na regularnym wietrzeniu wkładu oraz praniu pokrowca. Nowoczesne modele mają to siebie, że ich pokrowiec został wyposażony w funkcjonalny zamek błyskawiczny, który ułatwia zdejmowanie tkaniny. Materiał jest ponadto przystosowany do prania w pralce w warunkach domowych, dlatego bez problemu można odnowić swoje podłoże niewielkim kosztem i z użyciem stosunkowo niewielkiej siły.

Dobrze dobrane materace to świetne rozwiązania nawet dla najbardziej wymagających. Łączą w sobie cechy kluczowe nie tylko dla sportowców – są to wysoka elastyczność, optymalna wentylacja i parametry antyalergiczne zapewniające zdrowy i efektywny sen.