Śpiąc z partnerem ważne jest, aby obie osoby odczuwały jak największy komfort, ponieważ związane to jest z prawidłowym snem. Pomóc może w tym materac, jednak jego wybór może sprawić trudności z uwagi na fakt, że partnerzy różnią się między sobą – mogą mieć inną wagę czy preferencje wobec twardości Jak zatem znaleźć najlepszy materac dla par? Okazuje się, że pod uwagę należy wziąć kilka czynników, dzięki którym materac będzie mógł zadowolić obojga partnerów.

Jak wybrać materac dla par?

Każdy dzień zaczyna się i kończy na materacu, dlatego niezwykle ważne jest, aby mógł prawidłowo wspierać kręgosłup zarówno jednej, jak i drugiej osoby oraz umożliwił im wyspanie się. Sprostanie wymaganiom dwóch osób to nie lada wyzwanie, dlatego para ma najczęściej dwie opcje – materac pojedynczy, wspólny lub dwa materace podobne. Podział ten ma na celu usystematyzowanie cech obojga partnerów i ułatwienie wyboru jaki materac wybrać:

  • Gdzie we Wrocławiu kupić materac dla par?materac pojedynczy – wybierzemy, gdy różnica w wadze partnerów jest niewielka, wahająca się w granicach 30-40 kg. Taki materac sprawdza się, gdy między parą istnieje niewielka różnica wzrostu. Wspólny materac jest odpowiednią opcją w przypadku, gdy partnerzy preferują tą samą twardość oraz pozycję do spania. Zaletą spania na wspólnym materacu jest także uniknięcie uskoku wynikającego z różnicy w wysokości dwóch materacy. Odpowiednim przykładem jest Hilding Flamenco,
  • dwa materace – wybierzemy w przypadku, gdy między partnerami jest większa niż 40 kg różnica w wadze. To samo dotyczy wzrostu, ponieważ w innych miejscach pojawiać się będą specjalistyczne nacięcia wytwarzające 7 zróżnicowanych stref twardości. Dwa materace zalecane są także, gdy preferowane są różne pozycje do spania oraz twardość materaca. Jest to niestety zdecydowanie droższa opcja, ponieważ zakupić musimy dwa materace, które dodatkowo trzeba dostosować do ramy łóżka. Najwęższy materac pojedynczy obecnie wynosi 80×200, dlatego rama powinna mieć minimum 160 cm szerokości. Również do wad dwóch osobnych materacy należy fakt, że mogą mieć one różną wysokość.

 

Cechy idealnego materaca dla par

Decydując się na wspólny materac do spania należy wiedzieć, jakie powinien mieć cechy, aby wygodnie nie na nim odpoczywało. Przede wszystkim materac powinien tłumić wszelkie drgania oraz ruchy, dzięki czemu nie będziemy w nocy budzić partnera – zaletę tę posiada materac sprężynowy. Powinien być dostosowany do indywidualnych preferencji, posiadać równą wysokość i odznaczać się elastycznością punktową, czyli uginać się pod naciskiem. Dodatkowo warto zaznaczyć, że aby wyspać się wspólnie, to potrzebujemy miejsca, dlatego materac powinien mieć minimum 140 cm szerokości.

 

Materace dla par, które można kupić we Wrocławiu oraz innych miastach w Polsce idealnie będą dopasowywać się do naszych potrzeb. Jednak ich wybór musi być odpowiednio przemyślany i dopasowany do obu partnerów. Warto zatem zadbać o prawidłowy sen i związane z nim zdrowie oraz dobre samopoczucie.